Перші шпальти світової преси 2 квітня про війну в Україні

02 Квітня 2022, 22:22
Чоловік проходить повз знищеного бронетранспортера в  Маріуполі. Фото «The Washington Post» 1820
Чоловік проходить повз знищеного бронетранспортера в Маріуполі. Фото «The Washington Post»

Заголовки світових видань про пожежу в Бєлгороді, санкції проти Росії, перемовини з Китаєм та багато іншого в матеріалах про війну в Україні та події навколо неї.

Великобританія

The Times наводить дані про британський переносний ракетний комплекс, який, як вважається, збив російський вертоліт під час першого застосування на полі бою в Україні. У ньому йдеться про те, що джерела в обороні припускають, що на відео, де літак розрізається на дві частини, показана зенітна система Starstreak, яка використовується після того, як українці відкрили вогонь. Йдеться про те, що українські сили пройшли інтенсивну підготовку з використання ракети Starstreak.

 

 

The Telegraph повідомляє, що російський лідер не тільки вживав стероїди, але й купався в крові, витягнутої з розрубаних оленячих рогів, за альтернативної терапії. Президента Володимира Путіна багато разів відвідували хірурги, що спеціалізуються на раку щитоподібної залози.

 

 

«FT WeeKend» вийшов з інфографікою на якому анонсуються матеріали номера: Абрамович п'ятитижнева гонитва за станом: отрута, літаки та Путін. Олігархи з флотом яхт на 1 млрд. доларів. 

 

 

Європа

 

 Австрія. Газета: "Der Standard".

Головний матеріал: "Ціна, яку ми платимо".

У той час як Росія бомбардує міста в Україні і змушує мільйони людей бігти, Захід виявив, що її санкції мають лише помірний ефект. Наразі ЄС радить оголосити повний бойкот російському газу, і економічна війна наближається до апогею. Яку ціну готовий заплатити Захід, щоб покласти край смертям в Україні?».

 

 

Бельгія «De Morgen». Анонси матеріалів на першій шпальті:

«Бойові дії в Україні загострюються».

«ЯК ВОЛОДИМИР ПУТІН СТАВ ДЕСПОТОМ: «Він швидко навчився: слабкого б'ють».

«Це війна, але газовий кран залишається відкритим».

Підпис під фото: «Український військовий обстріляв російський безпілотник з траншеї під Харковом».

 

 

Ірландія. «The Irish Times» анонси матеріалів:

Життя військового кур'єра в Україні

Партизанська тактика веде боротьбу з Росією

Путін каже, що хоче «денацифікувати» Україну. Чи є в цьому правда? 

Головний матеріал: «Українці відвойовують передмістя Києва, але Зеленський попереджає про «битви попереду».

Підзаголовки:

·  Росія звинувачує Україну в ракетному обстрілі гелікоптерами складу пального в прикордонному місті.

·  Спроба евакуації Маріуполя припинена через «гуманітарну катастрофу» Чернігова.

Українські солдати знову увійшли в такі райони, як важко постраждале приміське передмістя Ірпінь, де рятувальники збирали тіла загиблих мирних жителів серед завалів і зруйнованих вулиць.

Але президент України Володимир Зеленський попередив, що Росія збирає сили на південному сході його країни, готуючись до нових нападів. «Попереду будуть бої. Нам ще належить пройти дуже складний шлях», – сказав він.

Кількість людей, які втекли з України перевищила чотири мільйони, мер Києва Віталій Кличко попередив, що повертатися до міста поки небезпечно, заявивши, що на півночі та сході точаться «грандіозні» бої.

Через п’ять тижнів відтоді, як Росія почала вторгнення, відправивши понад 150 000 військових через кордон в Україну, Сполучені Штати оголосили про нові санкції проти російських технологічних компаній, які підтримують її оборонний сектор, щоб ще більше підірвати московський сектор. здатність вести війну.

У листі до «The Irish Times» посол Росії в Ірландії Юрій Філатов звинуватив Україну в конфлікті і сказав, що посольство Росії в Дубліні отримало «чисельні повідомлення підтримки від громадян Ірландії».

ЄС, який учора під час віртуальних переговорів змусив Китай не пропонувати Росії економічну допомогу, також близький до узгодження нового пакету санкцій, спрямованих на заморожування активів і заборони на поїздки для нових осіб, а також прагне закрити лазівки.

Але очікується, що нові санкції не вплинуть на імпорт російських енергоносіїв, автомобільний транспорт та портову торгівлю. До таких заходів наполягали країни, що межують з Росією, і сповнені рішучості зупинити її прогрес, але їх заклики опиралися державами-членами, стурбованими економічним ударом.

Президент Європарламенту Роберта Мецола наполягала на необхідності більш амбітних кроків під час візиту до Києва, у час якого вона виступала на засіданні українського парламенту.

«Нам потрібні більші та жорсткіші санкції», – сказала вона, пообіцявши підтримувати амбіції України щодо членства в ЄС і, зрештою, відбудови країни. «Ми не повинні, споживаючи кремлівську енергію, опосередковано фінансувати бомби, що падають на ваші будинки».

Кінцевий термін, встановлений президентом Росії Володимиром Путіним, щоб країни платили за постачання газу в рублях або скорочували постачання – що розглядається як гамбіт для підтримки валюти перед обличчям економічного покарання – вчора був змінений, оскільки речник Кремля заявив, що деякі до настання платежів залишалися тижні.

Російська державна енергетична компанія «Газпром» оголосила, що продає свій бізнес у Німеччині, оскільки Берлін відходить від багаторічної залежності від газу, щоб відмовитися від участі Москви та отримати альтернативні постачання.

Українські війська вчора повернули території навколо Києва, коли Москва звинуватила свого сусіда в тому, що він поставив під загрозу мирні переговори, здійснивши напад з вертольота на склад пального через кордон з Росією.

Російські вогнеборці гасили величезну пожежу на паливному складі в прикордонному місті Білгород, який є ключовим логістичним центром для вторгнення Москви. Україна заперечує відповідальність за те, що російський губернатор назвав ракетним ударом двох низьколітальних українських вертольотів Мі-24.

«Звісно, ​​це не те, що можна сприймати як створення комфортних умов для продовження переговорів», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. Секретар Ради безпеки України Олексій Данілов відкинув російські звинувачення на національному телебаченні, заявивши, що вони «не відповідають дійсності».

Спроба евакуації мирного населення зі спустошеного міста Маріуполя була припинена, оскільки російські війська тримали оточення, а мер Чернігова попередив, що його місто також переживає «гуманітарну катастрофу» без води та електрики та ризику вичерпатися. їжі.

 

 

Італія. Газета «La Stampa», вийшла з фото палаючої нафтобази у Бєлгороді с заголовком на фото: «Напад в Росії».

 

 

Литва. Видання «Klaipeda» заголовок: «Гумор війни гострий».

1 квітня цього року – День сміху чи брехунів – мав вигляд інший, ніж рік тому, коли весь світ говорив про пандемію, яка виснажила людей. Жарти 2022 року болючі, криваві, сповнені російських лайливих слів і та бадьорих побажань. Все це також стало частиною війни для підтримки духу бійців.

Підпис малюнку на першій шпальті: «Алюзія: на самому початку війни з Україною, ще в 2014 році, президента Росії прозвали Путлером».

 

 

Нідерланди. Видання «Het Financieele Dagblad». Головний матеріал: «Гостра газова криза загрожує Європі через платежі Росії в рублях. Путін: оплата в рублях умова для постачання».

Від сьогодні Росія перекриє газовий кран для іноземних покупців, які не хочуть платити рублями. Про це заявив президент Володимир Путін у вчорашній телевізійній промові. Європейські столиці відхиляють його вимогу. Берлін говорить про політичний шантаж, а Париж каже, що продовжуватиме платити в євро, узгоджених за договором.

"Ми продовжимо підтримувати пакет санкцій", - заявив речник міністра клімату та енергетики Роб Джеттен. «Це означає, що енергокомпанії не можуть купувати рублі для оплати газу».

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 31 березня про війну в Україні

 

      Данія.  Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» вийшла зі статтею про Молдову і заголовком: «У найбіднішій країні Європи зростають побоювання, що Путін нападе».

Підпис під фото: «Пастух Михайло є ветераном громадянської війни в Молдові 1992 року. Тепер він боїться нової війни, в якій його країна буде наступною, на яку нападе Росія».

Головний матеріал видання: «Уряд попереджає про низький рівень добробуту – особливо для українських біженців».

Вже на Великдень до Данії будуть доставлені до 40 тисяч українців, а тиск, на думку уряду, унеможливить підтримку поточного сервісу для всіх громадян і надасть українцям повний пакет соціального забезпечення. Може знадобитися пом'якшити правила та юридичні вимоги, щоб зберегти суспільство добробуту неушкодженим через кризу, каже міністр закордонних справ Маттіас Тесфайє.

 

 

Швейцарія. «Tages-Anzeiger». Інтерв’ю з міністром юстиції Келлер-Саттер: «Путін намагається дестабілізувати Європу за допомогою біженців». В інтерв'ю міністр юстиції каже, що Росія свідомо знищує цивільні структури в Україні.  У Швейцарії вже зареєстровано понад 20 тисяч українських біженців. "Ми поняття не маємо, скільки людей прийде", - сказала міністр юстиції Карін Келлер-Саттер в інтерв'ю. Росія намагається дестабілізувати Європу за допомогою біженців. Це може бути успішним, якщо є добре відомі проблеми безпеки. Тому важливо, щоб європейські країни зареєстрували біженців. Келлер-Саттер порівнює Швейцарію з її федералізмом з машиною Tinguely. Однак не всі колеса обертаються, коли справа доходить до прийому біженців. Для біженців зі статусом захисту S тепер є виплати першої допомоги. Але швейцарсьці які прийняли українців відзначають, що їм доводиться докласти великих зусиль, щоб їхні гості отримували соціальну допомогу. Неможливо дати загальні вказівки, як діяти: надто великі відмінності між кантонами та комунами. Усі кантони отримують однакову підтримку від федерального уряду. І Конференція соціального забезпечення розробила рекомендації щодо розподілу. Але влада не зобов’язана виконувати ці вимоги.

Ще один матеріал: «Москва гасить надії на деескалацію Підозрюваний український авіаудар у західній Росії значно зруйнував надії на деескалацію війни в Україні. Росія вчора звинуватила Україну в застосуванні гелікоптерів для атаки на склад пального в Білгороді. Вперше з початку російського вторгнення Москва звинуватила Київ у нападі на власну територію. Тим часом Німеччина продовжує зміцнювати обороноздатність України: федеральний уряд схвалив поставку з Чехії 58 бронетранспортерів. Вони надходять із запасів Національної народної армії НДР, як повідомляв вчора "Welt".

 

Іспанія. Газета: «ARA» вийшла з заголовком та фото: «Смерть у Маріуполі».

Дві імпровізовані могили в Маріуполі, де вчора російська армія в черговий раз зробила гуманітарний коридор нежиттєздатним, через що місто із зруйнованою міською структурою продовжує страждати від позбавлення води, їжі, опалення та медикаментів».

 

 

Німеччина. Газета FAZ, «Зустріч на вищому рівні на моніторі: Голова Китаю Сі Цзіньпін та Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн» - підпис під фото на першій шпальті.

Головний матеріал: «ЄС застерігає Китай не підтримувати Росію у війні в Україні 

Лідери Європейського Союзу застерігали китайське керівництво від переходу на бік Москви у війні проти України. "Жоден європейський громадянин не зрозуміє, чи існує якась підтримка здатності Росії вести війну", - заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п'ятницю після переговорів з прем'єр-міністром Лі Кецяном і главою держави і лідером партії Сі Цзіньпіном на саміті, у вигляді відеоконференції.

«Це завдало б великої шкоди репутації Китаю тут, у Європі». Країна також несе особливу відповідальність як постійний член Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Фон дер Ляєн зажадала від Китаю «принаймні не заважати нашим санкціям». Інакше вона погрожувала наслідками для тісних економічних відносин. Російське вторгнення в Україну є "вирішальним моментом не тільки для нашого континенту, а й для наших відносин з рештою світу". Президент Ради ЄС Шарль Мішель сказав: «Ми закликали Китай зробити внесок у припинення війни в Україні». Це загрожує глобальній безпеці та світовій економіці. Пекін не може ігнорувати порушення Росією міжнародного права.

Згідно з заявою китайського МЗС, Сі Цзіньпін сказав, що "тривкий мир в Європі" можливий лише "якщо враховуються законні інтереси безпеки всіх відповідних сторін". Мається на увазі «інтереси безпеки» Росії. Він назвав «напругу у сфері регіональної безпеки в Європі» «фундаментальною причиною кризи в Україні».

Він мав на увазі роль НАТО в Європі. Сі також сказав, що Китай підтримує діалог між ЄС, Росією, США та НАТО для пошуку рішення. Він явно не включив Україну. Опосередковано Сі розкритикував санкції Заходу проти Росії. Світову економіку не слід «політизувати» чи використовувати як інструмент для власних інтересів. ЄС і Китай повинні взяти на себе зобов’язання «запобігти поширенню кризи», сказав Сі. Він сподівається, що ЄС «розвине незалежне розуміння Китаю та проводитиме незалежну китайську політику».

Малося на увазі: незалежність від США. «За даних обставин» добрі відносини між Китаєм та ЄС «ще важливіші». Обидві сторони мають «широкі спільні інтереси та міцну основу для співпраці». 

Колонка справа теж про роль Китая у війни в Україні, під назвою: «Азіатська карта Путіна».

Військові труднощі Путіна в Україні серйозні, як і вплив західних санкцій на російську економіку. Але це не повинно приховувати того факту, що йому протистоїть насамперед (розширений) західний альянс. Дві великі держави в Азії, які, як усі вважають, незабаром стане найважливішим регіоном у світі, не відпускають Путіна. Його міністр закордонних справ, який був у Китаї на початку цього тижня, тепер був прийнятий в Індії. А Китай у п’ятницю дав зрозуміти ЄС, що буде дотримуватися своєї попередньої позиції щодо українського питання.

Проте інтереси двох найбільш густонаселених країн тут не збігаються. Індія має партнерство з Москвою, яке історично виросло з часів холодної війни. Навряд чи вони захочуть тепер передавати його Пекіну, Китай є складним сусідом і в кінцевому підсумку геополітичним суперником. Саме з цієї причини демократична Індія в останні роки фактично тяжче тяжіла до Заходу, зокрема до Сполучених Штатів. Навпаки, авторитарний Китай під керівництвом Сі Цзіньпіна все більше визначає себе як ідеологічну та стратегічну контрдержаву Заходу, знову ж таки насамперед Америці, яка все ще є верховною силою в Азії. Путін намагатиметься розіграти цю карту якомога частіше, тому що це не лише дає йому передихнути на дипломатичній сцені. Нафтова угода з Індією показує, де для нього може бути вихід, якщо він назавжди втратить своїх західних клієнтів у сировинному бізнесі.

У майбутньому політика Німеччини та Європи щодо Азії більше не може стосуватися лише торгівлі та прав людини. У відносинах з Китаєм, зокрема, не варто повторювати кардинальну помилку, яка була допущена у відносинах з Росією: ставлення себе в економічну залежність. Китай може бути далі, ніж Росія, але його могутність вже більша.

Ще матеріал на першій шпальті: «Знову без евакуації з Маріуполя».

У п'ятницю знову не вдалося вивезти більшу кількість мирних жителів з розбитого Маріуполя. За даними українського уряду, Росія погодилася на припинення вогню. За даними Червоного Хреста, протягом дня ситуація все ще була надто невизначена, щоб почати евакуацію. Жителі значною мірою зруйнованого міста тижнями залишаються без світла, води та їжі. Росія неодноразово порушувала оголошене припинення вогню. На цю суботу було оголошено чергове припинення вогню. За даними українського уряду, у п’ятницю ввечері вдруге від початку війни відбувся обмін полоненими між ворогуючими сторонами. Депутат повідомив, що з російського полону повернули 86 українців, у тому числі 15 жінок.

 

 

Видання «Der Tagesspiegel» зробило спецпроект «День на війні». «Треба зрозуміти, що тут відбувається»

Шестеро українців протягом дня поділилися своїм досвідом у прямому ефірі з «Tagesspiegel». На фотографіях, відео та текстових повідомленнях. Від того, що вони бачать, відчувають, роблять і думають. Що означає повсякденне життя серед війни?

 

 

США 

 

Видання WSJ. Підпис фото на першій шпальті: «Пожежа сталася в п'ятницю після, за словами Москви, удару українських вертольотів по цивільному нафтосховище поблизу Білгорода, Росія. Українські чиновники не взяли на себе відповідальність. Це був би перший український удар всередині Росії у війні». 

Головний матеріал: «Москва перегруповується, сигналізуючи про готовність до тривалої війни»

Минулого тижня російська війна проти України змінила хід, оскільки Москва, не маючи сил для швидких наступів на кількох фронтах, почала відступати від Києва та інших міст на півночі, а наразі зосередилася на захопленні частини сходу країни. Це основний момент, через п’ять тижнів. Ймовірно це перетвориться на тривалу війну на виснаження.

Контратаки України, включаючи удар вертольота по території Росії, і передислокація Москви на Донбас на сході України свідчать про те, що обидві сторони вірять у свою перемогу, що робить малоймовірним, що мирні переговори приведуть до угоди найближчим часом.

«Військова та політична стратегія Росії не змінилася, залишається знищити Україну», – заявив колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк, радник уряду президента Володимира Зеленського. Але він сказав: «Тепер їхні можливості більше не відповідають їхньому стратегічному баченню».

Це може стати рецептом тривалого конфлікту, підвищуючи ставки на здатність обох сторін збирати війська та гроші, а також отримати доступ до зброї, боєприпасів і припасів. 

Ще один матеріал: «Швидкий поворот Абрамовича від олігарха до посланця. Російського мільярдера завербували для доставки повідомлень безпосередньо Путіну».

Колонка справа вийшла під заголовком: «Кремль звинувачує Україну в нанесені ударів по Росії. Київ не взяв відповідальність за рейд на нафтобазу».

За словами російських офіційних осіб, українські ударні гелікоптери здійснили передранковий наліт на російську територію, уникнувши протиповітряної оборони, щоб завдати удару по нафтобазі, оскільки мирні переговори щодо війни знову відновилися.

На кадрах камер відеоспостереження, оприлюднених російським державним медіа-каналом РИА Новости, видно, що кілька ракет стріляють по складу та дають вибухи. В'ячеслав Гладков, обласний губернатор Білгорода, де сталася атака поблизу українського кордону, написав у соцмережах, що операцію проводили два українські гелікоптери.

Українські чиновники не взяли на себе відповідальність за напад. «Я не можу ні підтвердити, ні відкинути твердження про те, що Україна була причетна до цього лише тому, що я не володію всією військовою інформацією», – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Анонс матеріалу: «ШЛЯХ ДО КОНФЛІКТУ. 20-річний похід Путіна на війну в Україні — і те, як Захід впорався з цим».

 

 

 

«The Washington Post». Заголовок «Допомога постраждалому Маріуполю досі заблокована». 

Підпис фото 1: «Чоловік проходить повз знищеного бронетранспортера в південному портовому місті Маріуполь, Україна, у п'ятницю. Десятки тисяч українців залишалися в пастці в умовах облоги в місті, а працівники допомоги відчайдушно намагаються до них дістатися».

Підпис фото 2: «10-річний Тимофій Шаповал, який має пухлину мозку, чекає в кареті швидкої допомоги, поки медики планують його евакуацію гелікоптером з кордону в Медиці, Польща. Бюрократична халепа затримала його конвой». 

Заголовок колонки на першій шпальті: «Росію звинувачують у порушенні обіцянок Червоний Хрест каже, що її команда не може безпечно ввійти». 

Близько 6200 мирних жителів, багато з яких, очевидно, самостійно втекли з Маріуполя протягом останніх днів і тижнів, були перевезені в п’ятницю з території, яку контролює Росія, за межі міста у відносну безпеку підконтрольної Україні території. Але Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що його команда з дев’яти чоловік не змогла увійти до самого Маріуполя, незважаючи на попередні запевнення Москви щодо припинення вогню та безпечного проходу цивільних осіб. У суботу команда спробує ще раз, сказав Червоний Хрест.

Заголовок другої колонки: «Кажуть, що був перший авіаудар України по Росії».

 У п’ятницю Росія звинуватила Україну в ескалації війни, завдавши гелікоптерної атаки на склад пального в російському місті Білгород, що, здавалося, став першим авіаударом України по російській землі від початку вторгнення.

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 1 квітня про війну в Україні

Коментар
17/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024