Перші шпальти світової преси 22 березня про війну в Україні

22 Березня 2022, 21:38
Капелан української армії біля руїн Ретровіля. Фото "The Financial Times" 1619
Капелан української армії біля руїн Ретровіля. Фото "The Financial Times"

Війна в Україні продовжує займати головне місце у світових  газетах.

Великобританія. «The Times» повідомляє, що Володимир Путін погрожував мирним жителям, щоб зламати дух обложеного південного міста Маріуполя. Міністерство оборони Росії попередило, що жителі можуть постати перед військовими трибуналами після відхилення крайнього терміну здачі.

 

 

«The Guardian» також наводить дані про російські гроші, і повідомляє, що у світі є активи на 17 мільярдів доларів (13 мільярдів фунтів стерлінгів), які мають тісні зв'язки з Володимиром Путіним. Великі колекції нерухомості, будинків, яхт, літаків та офшорних рахунків були пов'язані з 35 олігархами, які, ймовірно, близькі до російського лідера, пише газета. Російський проєкт з відстеження активів розпочнеться з розгляду списку з 35 чоловіків та жінок, названих минулого року ув'язненим лідером опозиції Олексієм Навальним передбачуваними посібниками Путіна. Він реєструватиме активи за межами Росії, де партнери за підзвітністю бачили

Фото на першій шпальті підписано: «Ім'я Романа Абрамовича фігурує у дослідженні, в якому докладно описується портфель нерухомості у Великій Британії вартістю 250 мільйонів фунтів стерлінгів, пов'язаний із його сім'єю»

• 145 всього активів, виявлених дослідженням на цей час;

• 0,5 мільярда доларів вартість майна у Великій Британії пов'язана з чотирма олігархами;

• 2 мільярди доларів вартістю літаків та яхт пов'язана з шістьма особами.

Ще один матеріал на першій шпальті вийшов із заголовком: «Кремль обурений звинуваченнями США у «військових злочинцях». Росія попередила про розрив відносин із Вашингтоном після того, як Джо Байден назвав Володимира Путіна військовим злочинцем, коли президент США провів переговори з європейськими союзниками щодо спроб зупинити вторгнення в Україну.

Учора Байден розмовляв із лідерами Великобританії, Франції, Німеччини та Італії в рамках своїх зусиль щодо підтримки єдиного фронту з Москвою на тлі ознак тріщин у ЄС про те, як далеко можна зайти із санкціями проти російської нафти та газу. Міністерство закордонних справ Росії заявило, що викликало посла США Джона Саллівана на зустріч у зв'язку з «недавніми неприйнятними заявами» Байдена про Путіна за кілька днів після того, як Байден назвав Путіна «військовим злочинцем» на тлі бомбардувань українських міст.

У повідомленні відомства йдеться, що «підкреслено, що подібні висловлювання президента США, негідні державного діяча такого високого рангу, ставлять російсько-американські відносини на межу розриву».

США та СРСР підтримували дипломатичні відносини з 1933 року, протягом усієї холодної війни, але відносини між Вашингтоном і Москвою стали набагато нестабільнішими, оскільки Путін розпочав кампанію територіальної експансії.

Великобританія, Франція, Албанія, Ірландія та Норвегія також звинуватили Росію у військових злочинах в Україні. Міжнародний суд ООН наказав Москві припинити вторгнення.

Оскільки Україна кинула виклик російському ультиматуму про здачу портового міста Маріуполя, міністри закордонних справ ЄС зібралися у Брюсселі, щоб обговорити подальші санкції проти Росії на початку напруженого тижня дипломатії.

«Втеча з Маріуполя» — заголовок у «Metro», який описує як «жахливу розповідь з перших рук» про журналістів, які перебувають у списку, що «розшукується» Росії. У ньому йдеться, що двоє журналістів американського агентства Associated Press, які розкрили військові злочини Росії в обложеному місті, внесені до розстрільного списку.

 

 

"The Daily Telegraph" акцентує на санкціях, заявляючи, що супер'яхті президента Путіна загрожує конфіскація. Судно вартістю 500 мільйонів фунтів стерлінгів, яке ремонтується в Італії, імовірно належить Путіну та укомплектоване російськими спецслужбами. Про це заявив антикорупційний підрозділ лідера російської опозиції Олексія Навального, який перебуває в ув'язненні. Також The Telegraph повідомляє, що за однією оцінкою, 90% будівель у Маріуполі було пошкоджено або зруйновано.

 

Видання «i» повідомляє, що російські війська напали на протестувальників, оскільки Росія застосувала стрілянину «проти мирних протестувальників» в окупованому місті Херсоні. Газета цитує слова міністра оборони України про те, що малі міста України зараз «стерті з лиця землі».

 

 

 

The Financial Times публікує картину руйнування торгового центру у Києві після обстрілу. На фото: «Капелан української армії Микола Маденський на руїнах Retrevill у центрі Києва».

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 18 березня про війну в Україні

 

Австрія. «Der Standard»: «Кілька людей загинули в понеділок внаслідок авіаудару російських військ у Подільському районі Києва. Серед іншого було повністю зруйновано торговий центр». Один із матеріалів газети: «Москва забороняє Facebook та Instagram – на Чорнобильській АЕС новий персонал».

Американській компанії довелося припинити роботу Facebook та Instagram у Росії. Це позбавляє російське населення додаткових джерел інформації щодо ситуації в Україні. Відколи російські війська вторглися щонайменше 925 мирних жителів загинули, повідомила ООН у понеділок, і майже 1500 отримали поранення. У неділю Україна повідомила Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ), що персонал на постраждалій Чорнобильській АЕС нарешті може бути замінений.

Газета «KURIER» над логотипом розмістила інтерв'ю зі співаком та автором пісень Вольфом Бірманном про Путіна, страх перед Третьою світовою війною та смерті. «Українці борються за нашу свободу» – каже музикант.

 Заголовок на фото: «Від пшеничного поля до мінного поля». Саму фотографію підписано: «Зерносховище Україна. До війни країна виробляла 25 мільйонів тонн пшениці на рік і була основним постачальником багатьох країн. Неврожай, якого побоюються, може призвести до глобальної кризи голоду».

«Війна, якої все більше і більше звірства, які слід очікувати» -заголовок ще одгого матеріалу. Військовий експерт проаналізував ситуацію в Україні для KURIER.

Більше безсовісного застосування зброї проти цивільного населення, більше жорстокості, більше людських страждань: полковник Маркус Рейснер, експерт зі стратегії збройних сил, дав KURIER похмурий прогноз на кілька днів і тижнів війни в Україні. Почалася війна на виснаження, що характеризувалася передусім застосуванням важкої артилерії. Власне питання взяття міст нині перестав бути пріоритетом для росіян, оскільки рано чи пізно вони однаково впали б через брак їжі чи води. Війна також привернула увагу до галузі, що процвітала в Україні протягом багатьох років: сурогатне материнство. Багатьох немовлят не можна забрати через війну. Матерям, яких найняла компанія, тепер доводиться триматися в столичному бункері. Інші сурогатні матері виїхали до Польщі.

 

 

Німеччина. Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung: «Руйнування: У понеділок уночі в Києві стався вибух у торговому центрі».

"Чистий жах" – матеріал на першій смузі. У ньому йдеться про те, що Маріуполь став символом жорстокості російської війни в Україні. Невипадково путінські війська обстрілюють житлові будинки, лікарні, ринки та притулки. Оскільки йому (Путіну) стало зрозуміло, що українське населення підтримує військовий опір, він став атакувати дедалі більше цивільних об'єктів на оспорюваних територіях. Чистим терором він хоче змусити українців здатися. Харків, Суми, Чернігів, Київ та багато інших міст України відчувають це щодня. На прикладі оточеного Маріуполя російський правитель показує їм, що на них чекає ще гірше, якщо його війська продовжать наступ.

Загрози Москви «націоналістам» у Маріуполі також показують, що припинення бойових дій не покладе край терору. Багато людей, які були активними у політиці та громадянському суспільстві або іншим чином публічно називали себе прихильниками незалежної України та повинні готуватися до гіршого після перемоги Росії. Треба побоюватися, що дії окупантів ставатимуть тим жорстокішими, чим більший опір вони зустрічали раніше.

Володимир Путін та його спільники мають бути притягнуті до відповідальності лише за військові злочини, скоєні у Маріуполі. На жаль, шанси на те, що це колись станеться, дуже малі. Досі той, хто хоче припинити кровопролиття, не може уникнути переговорів із російським правителем. Але що жорстокішою стає війна Росії, то актуальніше стає питання, наскільки корисно розмовляти з цим керівництвом у Кремлі. Захід та Україна мають, звичайно, ще постаратися. Але найкраще Путін розуміє мову військової оборони. У цьому полягає найбільша можливість поставити на місце царство терору. Для цього Україні потрібна більша підтримка Заходу, ніж у минулому. 

Оглядовий матеріал на першій шпальті газети вийшов із заголовком: «Бербок закликає до «повітряних перевезень» для українців»

Міністр закордонних справ Анналена Бербок виступила за «перекидання солідарності повітрям». Усі держави ЄС мають взяти на себе зобов'язання приймати з війни біженців із України. «Ми маємо розподіляти від зовнішнього кордону безпосередньо до європейських країн. Усі мають приймати біженців», - сказав політик «Зелених». Число на країну має бути "сотнями тисяч". ЄС має підготуватися до прийому від восьми до десяти мільйонів біженців у найближчі тижні. Вона представила свою ідею групі міністрів закордонних справ ЄС та «отримала велику підтримку», заявила Бербок на міністерській зустрічі у Брюсселі.

Міністри закордонних справ домовилися надати Україні озброєння та військову техніку ще на 500 мільйонів євро. Це збільшує загальну допомогу, яку Бундестаг ще має схвалити до одного мільярда євро. Однак, як заявила міністр оборони Крістін Ламбрехт, із запасів Бундесверу більше не може бути поставлена ​​зброя; але ви можете замовити зброю збройних компаній. На спільній зустрічі міністри закордонних справ та оборони прийняли так званий Стратегічний компас — концепцію оборонної політики ЄС на наступні десять років.

За даними УВКБ ООН, близько десяти мільйонів людей було переміщено внаслідок війни в Україні, понад три мільйони з них за кордоном. Бербок хоче створити кілька логістичних центрів для дистрибуції та розглядає Молдову як пробний приклад. Разом із Францією та Румунією Німеччина створить власну платформу допомоги маленькій сусідній Україні,— оголосила вона. Конференція підтримки має відбутися в Берліні 5 квітня. Ще один матеріал на першій шпальті, що Київ відкинув ультиматум Росії про здачу зброї в окупованому Маріуполі. "Про капітуляцію та складання зброї не може бути й мови", - заявила "Українській правді" віце-прем'єр Ірина Верещук. Гуманітарна ситуація у місті погіршується; не вистачає ліків та їжі. Згідно з українськими джерелами, у понеділок російські війська відкрили вогонь по демонстрантах в окупованому місті Херсоні. Повідомляється, що кілька людей отримали поранення. 

Також газета пише, що Фермери ЄС вирощуватимуть більше зернових.

Комісія хоче призупинити «Зелену угоду»/продовольчу кризу через війну в Україні. Єврокомісія реагує на загрозу нестачі продовольства, спричинену війною в Україні та різким зростанням цін на зерно та соняшникову олію. Вона хоче частково призупинити «Зелену угоду» цього року, щоб розширити виробництво кормів та продуктів харчування для тварин. Це випливає з проекту надзвичайного плану безпеки харчових продуктів, який комісія має намір представити в середу. Зокрема, Комісія хоче дозволити фермерам використовувати площі, які насправді мають бути виділені для захисту біорізноманіття. Тільки для Німеччини це площа від 200000 до 250000 га.

 

 

Данія. «Politeken» Відеожурналіст Мстислав Чернов та фотограф Євген Малолєтка майже три тижні повідомляв американському інформаційному агентству Associated Press про облогу російськими військами українського міста Маріуполя. Це були останні журналісти іноземного ЗМІ у місті. Російські солдати почали полювання на них, тому їм довелося тікати з міста. Прочитайте їх свідчення очевидців. Такий напис на тлі фотографії показує вибух російського снаряда, який руйнує житловий будинок у Маріуполі. Основний матеріал газет називається: «Пекло на землі» -Путін повинен відповісти за терор у Маріуполі. Українське місто Маріуполь стало містом, де їдять собак. Місто, де людям доводиться зливати воду з радіаторів, щоб одержати питну воду. Місто, в якому навіть бродячі собаки настільки зголодніли, що почали їсти мерців на вулицях. Як сказав газеті The Financial Times один із шанованих мешканців міста: «Це пекло на землі». Відеожурналіст Ассошіейтед Прес Мстислав Чернов повідомляє у своєму останньому репортажі з міста: «Я бачив, як люди помирають у лікарні, трупи на вулицях, десятки трупів розпушують у братській могилі. Я бачив так багато смертей, що посміхався, майже не торкаючись їх. Ось так виглядає пекло на землі. Отак усе виглядає в українському портовому місті Маріуполі після двотижневого патрулювання міста російськими військовими. Ось як це виглядає у місті, де, за даними місцевої влади, 80 відсотків будинків або пошкоджено, або зруйновано, і де, за оцінками, загинуло понад 3000 людей.

 

 

Іспанська газета La Vanguardia фото на першій шпальті: «Російські армійські бомби вчора знищили великий сучасний торговий центр у Києві. Незважаючи на те, що його було закрито з початку війни, в результаті атаки загинуло вісім людей».

 

 

 

Італія. Газета "La Stampa". Заголовок: «Угода США – ЄС про зброю для української армії». Одесу та Маріуполь обстрілюють.

Заголовок на фото «Амелія, співає про мир»

Фото повідомляє, що: «Амелії сім років Вона неймовірна у своїх срібних туфлях на сцені. У людей перехоплює подих, як два тижні тому, коли вона була у бомбосховищі Києва та співала пісню».

 

 

 

Японія. Газета «Tne Japan Times» вийшла з анонсом: «РОСІЙСЬКО-КИТАЙСЬКА ТОРГІВЛЯ У ФОКУСІ Конфлікт в Україні може ще більше ускладнити ситуацію».

Заголовок головного матеріалу: "Придивляюся до Китаю, Японія прощається з минулим". Аналітики вважають, що Японія порвала з багаторічним прецедентом у своїй жорсткій відповіді на вторгнення в Україну, і цей конфлікт може змінити оборонну стратегію Токіо, оскільки він протистоїть регіональним амбіціям Китаю.

Коли Росія востаннє вторглася в Україну в 2014 році, реакцію Японії сприйняли як мляву, але цього разу вона йшла в ногу із західними союзниками, застосовуючи безпрецедентні санкції та жорстку риторику, навіть спрямовуючи нелетальну військову допомогу. Криза вже впливає на дебати про витрати та потенціал безпеки у країні, чия конституція обмежує використання збройних сил обороною.

"Раніше Японію звинувачували в тому, що вона платить за вихід, певною мірою просто даючи гроші, але не будучи безпосередньо залучена в будь-яку кризу", - сказала Валері Ніке, експерт з Азії з французького аналітичного центру Фонду стратегічних досліджень.

Цього разу Токіо «приділяє велику увагу тому, що вони роблять… щоб показати, що вони не просто сидять і чекають, як розвиватимуться події».

І швидкість, з якою Токіо перейшла до таких заходів, як індивідуальні санкції, була «цілком чудовою», — сказав Тобіас Харріс, старший науковий співробітник Центру американського прогресу.

"Це набагато далі, ніж я думав, ми побачимо, як уряд Японії піде". Почасти це відображає екстраординарний характер конфлікту, але тут діють кілька інших ключових факторів, у тому числі відхід колишнього прем'єр-міністра Сіндзо Абе, який давно прагнув тісніших зв'язків із Москвою. Абе, який пішов у відставку в 2020 році, сподівався, що тепліші відносини призведуть до прориву спірних островів, що належать Росії, які Москва називає Курилами, а Японія - Північними територіями. Але після відходу Абе і багаторічного безвиході в суперечці японський уряд відчув себе вільнішим у діях проти Москви, хоча і побоюється виходу Токіо із спільних енергетичних проектів з Росією. Проте ще більше вимальовується Китай з його амбіціями, що зростають у регіоні, включаючи його бажання «возз'єднатися» з Тайванем і його претензії на спірні острови, які він називає Дяоюйдао, відомі як острови Сенкаку в Японії.

У минулому Токіо побоювався, що агресивні дії щодо Росії можуть підштовхнути Москву до обіймів Пекіна, сказав Джеймс Д. Браун, ад'юнкт-професор політології Університету Темпл у Токіо. "Тепер, однак, все повністю змінилося", - сказав він.

Натомість вважається, що «Японія має бути жорсткою по відношенню до Росії, тому що в іншому випадку вона створить прецедент і, можливо, підштовхне Китай до думки, що вони можуть зробити те саме».

Очікується, що в найближчому майбутньому Японія повністю перегляне своє ставлення до Росії у своїй Стратегії національної безпеки, яка має з'явитися пізніше цього року.

"Звичайно, Росію дуже часто називають загрозою", - сказав Ніке.

«В останньому, в 2013 році, Росія розглядалася швидше як якщо не можливість, то точно не загроза. Це повністю зміниться».

А українська криза, напевно, зміцнить позиції тих, хто закликає до збільшення видатків на оборону.

У минулорічній передвиборчій кампанії правляча Ліберально-демократична партія поставила довгострокову мету збільшити оборонний бюджет до більш ніж 2% ВВП, порівняно з традиційним 1%.

"Тепер це те, чого вони можуть реально прагнути", - сказав Браун.

Обговорення отримання ударного потенціалу, такого як ударні дрони, які могли б завдати першого удару по ворогові, було спірним з огляду на конституційні обмеження японських збройних сил.

Але «зображення, які ми бачили з України, будуть корисні для людей, які хочуть, щоб Японія мала надійнішу національну оборону», — сказав Харріс. «Я підозрюю, що самооборона все більше не буде схожою на фіговий листок».

Ще один матеріал: «Індія не в злагоді з іншими штатами «четвірки». Ключовий союзник у протидії Китаю також є найбільшим покупцем російської зброї. Незважаючи на весь успіх кампанії з ізоляції Росії на світовій арені, яку очолює США, Індія виділяється як одна з великих демократій, яка не бажає критикувати президента Росії Володимира Путіна, а закупівлі зброї на мільярди доларів означають, що це навряд чи зміниться найближчим часом.

Уряд прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді стикається зі зростаючим тиском з боку його партнерів по альянсу «Четвірка» — США, Японії та Австралії — з метою допомогти підштовхнути Росію до припинення вогню.

"Дефолт Росії завдасть обмеженого удару по Японії" - ще одна стаття в японській газеті. У ній говориться, що хоча Росія, як повідомляється, виплатила відсотки власникам своїх облігацій, щоб уникнути дефолту минулого тижня, вона, як і раніше, стикається з високим ризиком дефолту у встановлені терміни на тлі міжнародних санкцій у зв'язку з агресією країни, що триває проти України.

Але ринкові спостерігачі кажуть, що можливий дефолт вплине на японські фінансові інститути, враховуючи їх невеликий ризик у порівнянні з їхніми європейськими аналогами.

Москва здійснила купонні виплати на загальну суму 117 мільйонів доларів (13,9 мільярда ієн) за двома російськими державними облігаціями, номінованими в доларах, у четвер, наступного дня після крайнього терміну, але протягом 30-денного пільгового періоду. Але виплата у розмірі 447 мільйонів доларів має бути зроблена 31 березня, а ще один крайній термін – 4 квітня.

За словами Осаму Танака, головного економіста Інституту досліджень життя Дайті, у 2022 році Росії ще доведеться виплатити відсотки та основну суму у розмірі 4,6 млрд доларів, з яких 4,14 млрд доларів не можна виплатити в рублях. Платити за валютними облігаціями Росії стає все важче, оскільки Євросоюз, США та Японія заморозили близько половини валютних резервів країни. Семеро російських банків також було виключено з ключової міжнародної платіжної системи, відомої як SWIFT.

Фінансові установи, що тримають російські боргові зобов'язання, зіштовхнуться зі збитками, коли вони стануть безповоротними, але наслідки для світового фінансового ринку, ймовірно, будуть обмеженими, враховуючи суворе фінансове регулювання, ніж під час останнього дефолту Росії 1998 р., і той факт, що більше банків скоротили свої зобов'язання. вплив Росії після анексії Криму у 2014 році, сказав Танака.

Японські фірми, як правило, мають менш ризиковані облігації, випущені розвиненими країнами, такими як Сполучені Штати.

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 19 березня про війну в Україні

 

США. The Wall Street Journal вийшов із заголовком «Росія завдає рішучого удару». Фото підписано: «Рятувальник у понеділок на місці обстрілу торговельного центру в Києві, обстріляний російськими військами».

"США перекидають радянські ППО на Україну" - головний матеріал газети.

США відправляє частину обладнання ППО радянського виробництва, яке вона таємно придбала кілька десятиліть тому, для підтримки українських збройних сил, які прагнуть відбити російські повітряні та ракетні атаки. Системам, які, за словами одного американського чиновника, включають SA-8, вже кілька десятиліть, і вони були отримані США, щоб вони могли вивчити технології, що використовуються російськими військовими і

які Москва експортувала у всьому світі. Ця зброя знайома українським військовим, які успадкували цей тип техніки після розпаду Радянського Союзу.

Пентагон відмовився коментувати рішення США задіяти свій маловідомий арсенал радянської зброї, прийняте в той час, коли адміністрація Байдена робить серйозні зусилля щодо розширення можливостей протиповітряної оборони України. США протягом десятиліть придбала невелику кількість радянських систем протиракетної оборони, щоб вони могли бути вивчені експертами американської розвідки та допомогти у навчанні американських сил.

Секретні зусилля привернули увагу громадськості у 1994 році, коли в аеропорту Хантсвілля, штат Алабама, було помічено транспортний літак радянського виробництва, що знаходився в межах видимості великої автомагістралі. Пізніше з'ясувалося, що на борту літака була система ППО С-300, яку США придбали в Білорусі в рамках секретного проекту.

"Бомбять житлові райони, оскільки Київ відкидає вимогу Москви здати портове місто". Атаки завдали удару по Києву, Одесі та іншим місцям по всій Україні, оскільки Москва, схоже, змінює свій бойовий план, щоб змусити Україну відмовитися від претензій на її південну та східну територію. Україна в понеділок відповіла відмовою на вимогу Росії здати портове місто Маріуполь, що зазнало бою, де тривали запеклі бої. Оскільки її військовий наступ на Україну зупинився, Росія все частіше бомбардує цивільні райони, що, на думку деяких офіційних осіб США, переростає у війну на виснаження, спрямовану на те, щоб змусити уряд у Києві піти на поступки та погодитися з вимогами Москви. Тактичний зсув, що здається, відбувся, коли президент Байден цього тижня прямує до Європи для зустрічей з союзниками і партнерами в Північній Атлантиці.

 

 

«Російські снаряди накривають українську столицю та портове місто» пише The New York Times. Фото на першій шпальті: «У понеділок російські війська завдали удару по торговому центру в Києві, Україна, що, мабуть, стало найпотужнішим вибухом у столиці». На другому фото: «Анастасія Єрашова з дитиною цього місяця у лікарні Маріуполя. Інша її дитина загинула під час обстрілу».

Матеріал праворуч «Європа поспішає заповнити робочі місця біженцями». Німецькі компанії пропонують тисячі робочих місць для українських біженців. Португальські фірми обіцяють мовне навчання для українців, які шукають роботу. У Литві підприємства забезпечують догляд за дітьми на місці, щоб допомогти українським жінкам безперешкодно розпочати роботу.

У міру того, як масова втеча з України під час війни стає все більш масштабною, компанії поспішають із пропозиціями про працевлаштування, від висококласних інженерних посад до роботи в роздрібній торгівлі та на заводах, щоб допомогти тим, хто був переміщений внаслідок бойових дій, швидко облаштуватись, а також заповнити дефіцит своєї власної робочої сили. Інформаційно-роз'яснювальна робота відбувається зі швидкістю та розмахом, які є рідкісними для Європейського Союзу. На відміну від біженців, які затопили Європу внаслідок воєн у Сирії, Іраку та Афганістані, трьом мільйонам українців, які рятуються від російських бомб, терміново надається захист та працевлаштування, оскільки уряди скасовують візові вимоги та надають майже миттєвий доступ до ринку праці та освіти.

Тисячі вакансій пропонуються виключно українським біженцям місцевими рекрутинговими агенціями та великою мережею онлайн-дошок оголошень про вакансії, що з'явилася у соціальних мережах.

«Я працюватиму над чим завгодно», — сказала 25-річна Настя, яка минулого тижня бігла до Румунії зі своєю 15-річною сестрою Вікторією, коли російські війська наблизилися до її рідного міста Одеси.

Маючи в кишені лише 200 доларів, сестри планували зупинитися у знайомого українця, який винайняв квартиру в Бухаресті. Настя розповіла, що вдома вона працювала у ресторанах, займалася рукоділлям та ткала килими ручної роботи. "Сподіваюся, я щось знайду", - сказала вона, додавши, що побоюється, що її нездатність говорити по-румунськи або по-англійському стане на заваді.

Однак багатьом іншим роботу було запропоновано до того, як вони вирішили залишитися. Деякі пропозиції спрямовані на заповнення вакансій, які залишилися в Європі після відновлення економіки через коронавірус, у різних галузях, від охорони здоров'я в Німеччині до роботи на складах у Чеській Республіці.

Глобальне агентство тимчасового персоналу Adecco минулого тижня запустило рекрутинговий сайт, щоб допомагати роботодавцям у підборі українців, які шукають роботу. Понад 200 компаній розмістили вакансії, а на платформі зареєструвалося близько 900 українців. «Робота підтримує їхню здатність розпочати нове життя та забезпечити своє майбутнє» - каже директор сайту.

"Байден має намір зустрітися з лідерами НАТО" матеріал у лівій колонці на першій шпальті. Удари по містах по всій Україні залишили в понеділок ковдру зі смертей і руйнувань, коли колись пожвавлений торговий центр у Києві перетворився на руїни, що тліли, внаслідок одного з найпотужніших вибухів у місті з часів війни Росії проти України. Жителі обложеного та розореного південного порту Маріуполя приготувалися до нових нападів після того, як український уряд відхилив російський ультиматум про здачу міста.

«Сусід сказав, що Бог покинув Маріуполь. Він боявся всього, що бачив», — сказала мешканка Надія Сухорукова, яка недавно втекла, додавши: «Моє місто помирає болісною смертю».

В обложеному та розореному південному порту Маріуполь жителі приготувалися до нових нападів після того, як український уряд відхилив російський ультиматум про здачу міста.

Насильство стало фоном для нових консультацій між Сполученими Штатами та їхніми союзниками про те, як посилити тиск на Росію, коли президент Байден розмовляв телефоном з лідерами Німеччини, Італії, Франції та Великобританії. перш ніж вирушити в середу до Брюсселя, щоб зустрітися з лідерами НАТО. Альянс може прийняти пропозицію Польщі щодо створення міжнародних миротворчих сил для України, що американські офіційні особи раніше ставили під сумнів.

 

 

«The Washington Post». Фото на першій шпальті: «Київ та інші великі міські райони України дуже постраждали, оскільки війна з Росією наближається до місяця бойових дій. Незважаючи на свою значну міць, загарбникам так і не вдалося захопити жодного міста.

Головний матеріал повідомляє, що Київ та інші великі міські райони України дуже постраждали, оскільки війна з Росією наближається до місяця бойових дій. Незважаючи на свою значну міць, загарбникам так і не вдалося захопити жодного міста. "Без капітуляції Маріуполь зіткнеться з ще більшим жахом з боку Росії"– такий заголовок WP.

У понеділок наполегливі українці відкинули вимоги Росії про капітуляцію і пообіцяли продовжувати бойові дії перед безладним обстрілом і зростаючим числом загиблих, у той час як відносини між Москвою і Заходом впали до мінімуму після закінчення холодної війни. на тлі обурення «масовими військовими злочинами», скоєними президентом Росії Володимиром Путіним та його військами. Глава зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Жозеп Боррель став останнім високопосадовцем, який назвав жахливі атаки Росії в українському портовому місті Маріуполь військовими злочинами. Він приєднався до президента Байдена, який минулого тижня назвав пана Путіна «військовим злочинцем» через, здавалося б, невиборчий обстріл Росією невійськових цілей та актів насильства проти мирних жителів у Маріуполі та інших місцях по всій Україні. Коментар викликав різкий закид із боку Кремля. Чиновники попередили, що відносини між США та Росією перебувають «на межі розриву». Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, назвав Байдена та інших офіційних осіб США «ляльководами», які прагнуть вбити клин між Москвою та рештою світу, особливо Європою.

 

 

Ізраіль. "The Jerusalem Post", фото на першій смузі. «Українські біженці тягнуть свої валізи дорогою, залишаючи обложене південне портове місто Маріуполь у неділю. Маріуполь ігнорує наказ Росії скласти зброю. Сотні тисяч людей опинилися у пастці в обложеному портовому місті

 

 

 

Газета «HAARETZ» , фото на першій шпальті: «Торгівельний центр Retroville у Києві було дозволено після російського обстрілу у вівторок». Основний матеріал газети вийшов із заголовком: «Прем'єр-міністр Беннетт в Єгипті зустрінеться з Абдель-Фаттахом аль-Сісі, головою ОАЕ». Прем'єр-міністр Нафталі Беннет прибув у понеділок у Шарм-ель-Шейх для зустрічі на найвищому рівні з президентом Єгипту Абдель-Фаттахом аль-Сісі та шейхом Мохаммедом бен Заїдом Аль Нахайяном, спадковим принцом Абу-Дабі та фактичним правителем Об'єднаних А. Державні ЗМІ Еміратов повідомили, що принц також прибув у понеділок на єгипетський курорт на Червоному морі.

За словами дипломатичного джерела, плани саміту були остаточно узгоджені в таємниці за останні кілька днів і позиціонують Ізраїль як стабілізуючий вплив у регіоні, додавши, що Беннетт вирушив до Єгипту, щоб допомогти у вирішенні низки питань на тлі.

війни в Україні. Саміт є частиною зусиль створення коаліції за підтримки США між країнами, які колись вважалися противниками Ізраїлю, включаючи Єгипет, Туреччину та держави Перської затоки, які, зокрема, стоятимуть разом проти Ірану. Ізраїль намагається переконати ОАЕ та Саудівська Аравія наростити видобуток нафти та знизити глобальну залежність від російської нафти, повідомляє Haaretz. Дві арабські держави заявили, що не бажають робити те, що ізраїльські офіційні особи назвали важливим кроком. Ізраїль також хоче допомогти Єгипту знайти альтернативні джерела пшениці. До вторгнення Росії в Україну Каїр залежав від Києва та Москви щодо зерна. Єгипет також постраждали від стрибка світових цін на пшеницю через війну. Представник Єгипту заявив, що під час переговорів три лідери зосередяться на Ірані, Сирії та Україні. Він сказав, що Іран буде на порядку денному у світлі прогресу у переговорах між Іраном та великими світовими державами у Відні і що спільний фронт між Єгиптом, Ізраїлем та ОАЕ призведе до важливого повідомлення для Вашингтона.

 

 

Росія. «Новая газета». Єдине опозиційне друковане видання у понеділок вийшло із першою смугою «Сина покажіть!». У матеріалі розповідається, що мати впізнала серед полоненого військового із Росії, хоча командування говорило що син знаходиться у частині.

 

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 21 березня про війну в Україні

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022