Ужгород: в історичному клубі невідомі знищили майно та викрали цінні речі

30 Січня 2022, 10:29
Погром у клубі 645
Погром у клубі

Зловмисники влаштували погром в ужгородському історичному клубі «Красне поле», де зберігаються цінні архівні документи й матеріали.

Інцидент стався 28 січня. Про це повідомив голова клубу, письменник та видавець Іван Ребрик – пише «Читомо». 

При погромі знищили та розкидали майно. Викрали як дорогоцінні, так і звичайні речі: електрочайник, скриньку-аптечку, металопластикові двері тощо. 

За словами Ребрика, подібні інциденти відбувались і раніше. 

«Рівно пʼять років тому, 28 січня 2017 року, ми так само зазнали розбійного нападу й пограбування. Було винесено системні блоки з цінними напрацюваннями, текстами, спогадами видатних постатей краю, історичними фотоматеріалами. Все це втрачено для Закарпаття безповоротно. Так само «супутніми» трофеями злочинці забрали тоді принагідні технічні засоби, похідні палатки, напої тощо. І тоді була слідча бригада, навіть із собакою. Жодних наслідків ця справа так і не мала, залишилася нерозкритою»,– зазначає Іван Ребрик.

Мотивів Ребрик не знає, але каже, що це могли зробити навмисно напередодні дня вшанування героїв Красного поля

В історичному клубі зберігаються цінні архівні документи й матеріали, пов’язані з діяльністю клубу, з Карпатською Україною, з розбудовою державності, з російсько-українською війною, видавничі рукописи, справи, раритетні речі краян: Августина Волошина, Петра Скунця, Івана Маргітича та інших письменників і діячів. 

Поліція провела відповідні слідчі дії на місці злочину, зʼясувала гіпотетичні обставини злочину, зняла відбитки, зафіксувала картину погрому тощо. 

Читайте також: Закарпаття отримало кошти на відновлення Ужгородського замку

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024