Музей у Володимирі потребує створення відділу сакрального мистецтва

31 Грудня 2021, 15:43
Музей у Володимирі потребує створення відділу сакрального мистецтва 1060
Музей у Володимирі потребує створення відділу сакрального мистецтва
Колекція творів сакрального мистецтва з фондів Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького складає понад п’ятдесят одиниць, але площа експозиційних приміщень не може забезпечити їхнє постійне експонування. 
 
Про це на сторінці музею повідомила наукова співробітниця Ганна Доскоч.
 
«Гостро стоїть питання розширення експозиції за межами установи, в окремому приміщенні (як в багатьох інших містах України). Колектив Володимир-Волинського історичного музею вже звертався до керівництва міста та депутатів усіх рівнів з проханням допомогти у вирішенні цього питання, на що отримав позитивні відгуки», – пише Ганна Доскоч.
 
Наукова співробітниця пише, що найбільш доцільним та символічним було б створення та розміщення відділу сакрального мистецтва у вежі Домініканського монастиря. За дослідженнями видатного історика Олександра Цинкаловського, у 20-30 роках ХХ століття саме там знаходився музей у Володимирі.
 
В окремій кімнаті можна було б розмістити галерею картин волинських художників Миколи Букатевича, Михайла Зубінського, Володимира Караваєва із колекції Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна  Дверницького.
 
«Тож ми сподіваємося, що у новому 2022 році мер нашої ОТГ Ігор Пальонка, депутат ВР Ігор Гузь та уся місцева влада таки допоможе здійснити такий важливий крок для збереження колекції творів сакрального мистецтва Володимира, створення нової експозиції, а разом з тим й для розвитку місцевого туризму та культурного виховання місцевого населення», – йдеться у дописі Ганни Доскоч.
Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024