У Луцьку відбувся майстер-клас з пошуку інформації про репресованих родичів

30 Листопада 2021, 10:46
Ігор Кулик 457
Ігор Кулик

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас та презентація освітніх відео про те, як шукати інформацію про репресованих рідних у відкритих архівах репресивних органів СРСР.  

Про це Район.Історія повідомила завідувачка відділу музейного розвитку та екскурсійного забезпечення Валентина Машлай.

Організаторами заходу, який пройшов у понеділок, 29 листопада, були Архів національної пам'яті та Український інститут національної пам'яті.

Читайте також: «Архіви, які були створені, щоб поховати історію, допомагають відновити її», – Ігор Кулик

Директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик детально розповів усім присутнім з чого варто починати пошук, як написати заяву і як далі проходитиме процес пошуку інформації. Учасники зустрічі мали можливість поставити запитання, поділитися досвідом пошуку інформації та з якими проблемами доводилося стикнутися під час роботи.
 

Читайте також: Дівчина з музейної світлини: життя і боротьба волинянки Тетяни Дейнеги (Байди)

Подібні зустрічі є корисними як для істориків, науковців, дослідників, так і для простих громадян, які хочуть вивчати свій родовід та дізнатися правду, яка багато років була засекречена.

Читайте також: Архів національної пам’яті презентував освітні відеоролики про пошук репресованих

Довідково:

Архів національної пам’яті створили 25 червня 2019 року. У Києві, на вулиці Пухівській, 7 планується розміщення архіву, де буде зосереджено орієнтовно 4 мільйони справ з архівів Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, органів прокуратури, судів тощо. 

Це буде найбільший архів на території України та серед аналогічних архівів країн Центральної та Східної Європи. Серед мільйонів документів архіву, зокрема, будуть слідчі справи на репресованих, справи особового складу КГБ, радянської міліції, оперативні справи на громадян та іноземців та ін. Усе це буде у вільному доступі для людей, які шукають інформацію про репресованих родичів, істориків, журналістів, дослідників.

Коментар
18/01/2022 Вівторок
18.01.2022
17.01.2022
16.01.2022