Артбук «Ковчег «Україна» – унікальна новинка вже у вільному доступі для лучан

23 Листопада 2021, 18:00
Артбук «Ковчег «Україна» 1349
Артбук «Ковчег «Україна»

Волинській бібліотеці для юнацтва подарували нове унікальне видання – артбук «Ковчег «Україна», що претендує на статус «Бренд України». 

Журналісти Район.Історія дізналися про це у бібліотеці.

«Вже маємо в бібліотеці подарункове видання, артбук «Ковчег «Україна». Дякуємо Тетяні Пилипець за подарунок», – кажуть в книгозбірні .

Читайте також: «Книгозбірня, яка шарить і викупає»: що думають на Волині про сміливе рішення «юнацької» бібліотеки

 

Подарункове видання «Ковчег «Україна» – це вся культурна спадщина України під однією обкладинкою: артефакти традиційної культури, шедеври професійного мистецтва, символи і архетипи, історичні постаті й видатні культурні діячі.

Як кажуть видавці книги, Ковчег «Україна» – це те вічне «пізнати себе» з храму Аполлона в Дельфах. Ми досі не знаємо себе справжніх – і тому себе не любимо (бо ж як можна любити те, чого не знаєш). Тому це книга-ініціація, книга-мандрівка тисячоліттями української історії та культури в пошуках себе. 

«Запрошуємо на борт нашого корабля-скрині – доторкнутись до Справжнього і згадати все», – кажуть творці артбуку.

За задумом, видання повинне стати книжковою візитівкою України, офіційним державним подарунком-символом. Книга, яку треба вивчити напам’ять, – якби кожен українець знав бодай те, що є в цій книзі, впізнавав ці імена, артефакти, картини тощо, то ми б жили в геть іншій країні.

Вся культурна спадщина України презентована у яскравій формі з використанням унікальних поліграфічних засобів – тиснення золотом, висічка-мережка, фактурні лаки, друк на прозорій і напівпрозорій основі. Тканинна палітурка має суперобкладинку з рисового паперу з золотим тисненням.

Читайте також: Голос Наталії Ужвій звучить в музичному проєкті Жадана і Гуржи

Авторкою  і кураторкою артбуку є письменниця і культурна менеджерка Ярина Винницька, вже відома своїми попередніми популярними виданнями «Скриня. Речі Сили», «Наречена», «Школа Різдва». 

Окрім того, проєкт об’єднує найкращих художників і графічних дизайнерів, що й є символічним «мистецьким ковчегом» України – Юлію Табенську, Олену Сметану, Марка Галаневича (соліста гурту ДахаБраха, який вміє не тільки співати, а й малювати), Марію Білінську, Анну Гіренко, Остапа Лозинського, Андрія Єрмоленка, Ольгу Ткаченко, Катерину Дендюк.

Читайте також: Оголосили ТОП 30 українських книг Незалежності

Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024