Проєкт «Стежками пам'яті»: розкажуть, як у Рівному загинули 17 500 євреїв

05 Листопада 2021, 18:00
Проєкт «Стежками пам'яті»: розкажуть, як у Рівному загинули 17 500 євреїв 1286
Проєкт «Стежками пам'яті»: розкажуть, як у Рівному загинули 17 500 євреїв

Відбудеться презентація продуктів проєкту «Стежками пам'яті», яка присвячена 80-літтю пам’яті розстрілів рівненських євреїв в урочищі Сосонки.

Про це Район.Історія повідомили у пресслужбі громадської організації «Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка».

«7-10 листопада 1941 року в урочищі Сосонки нацисти та їхні поплічники позбавили життя 17 500 людей обох статей та різного віку тільки за те, що їх народили матері-єврейки. Історичних джерел про цю жахливу акцію людського винищення до нашого часу дійшло дуже мало», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Роковини Голокосту в урочищі Сосонки поблизу Рівного

Цим актом комеморації команда проєкту хоче актуалізувати питання форм та можливостей пам’ятання страшних подій Голокосту та нацистської окупації.

Вечір пам’яті розпочнеться із прямого включення з урочища Сосонки, де директор Центру політики пам’яті «Мнемоніка» Максим Гон розповість про історію нацистських злочинів у Рівному, про місце пам’яті в урочищі Сосонки та його сучасний вигляд.

Також представлять продукти, які створили та запланували в рамках реалізації проєкту «Стежками пам'яті»:

  • історичний мальопис;
  • подкасти;
  • мапа;
  • літня школа.

«На зустрічі ми поспілкуємось з художницею коміксу Юлею Антоновою. Покажемо кілька сюжетів в ілюстраціях та голосах. На завершення ми дамо кілька рекомендацій, як презентовані продукти можуть бути використані у навчанні та комеморативних практиках», – повідомляють організатори.

Зустріч відбудеться в онлайн форматі 9 листопада о 18:00. Приєднатися можна за цим посиланням

Читайте також: П'ять текстів про Голокост від Район.Історія, які варто прочитати

Довідково:

«Стежками пам'яті» – дворічний проєкт Центру політики пам’яті «МНЕМОНІКА». В рамках проєкту – актуалізація пам'яті Другої світової війни на Волині крізь досвід (не)помічених публічною історією учасників подій: військовополонених, євреїв, ромів, волинських чехів, польських громад, острабайтер/ок, психічнохворих пацієнт/ок, жінок. А також представити громадськості невідомі / маловідомі приклади порятунку жертв нацизму та міжнаціонального конфлікту на Волині в роки Другої світової війни.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024