«Місто героїв»: у Рівному проводять костюмовані екскурсії
У Рівному започаткували проєкт «Місто героїв», щоб познайомити містян і туристів з діячами, які творили тут українську історію. Так пояснив ідею проєкту його ініціатор, керівник фонду молодіжних ініціатив «Крила» Юрій Ткачук.
31 жовтня провели першу історичну екскурсію з дійовими особами. Про це пише Суспільне.Рівне.
Цікавих до історії Рівного юнаків та дівчат запросили 31 жовтня до входу в парк імені Тараса Шевченка з вулиці Чорновола.
«Багато рівнян навіть не знають, чому міські вулиці названі ім'ям Марка Безручка, Олени Теліги. І ми вирішили започаткувати проєкт «Місто героїв». У форматі костюмованих екскурсій, але україноцентричних, показуємо українське Рівне», – зазначив Юрій Ткачук.
Читайте також: Інтерактивний комплекс і квест-кімнати: у Рівному функціонує унікальний музей «Таємничі підземелля»
Перша костюмована історична екскурсія пролягла вулицею Михайла Драгоманова.
«Згадуємо людей, які тут жили й працювали – Драгоманов, Костомаров, Лисенко. Далі переходимо до української гімназії, де розказуємо про історію гімназії, «Просвіти», бо багато процесів у 30-тих роках минулого століття відбувалося там. А на суміжній вулиці Замковій є дуже цікава локація – перший осередок Народного Руху. Наприкінці 80-тих років Леонід Шерман надав для них свій будинок, єврей, який вірив в українську справу і коли всі вороже ставилися до Народного Руху, він їх прихистив», – розповів Юрій Ткачук.
Також до екскурсії включили сквер Марії Несвицької й Театральну площу.
«Біля зупинки громадського транспорту колись була редакція газети «Волинь», яка пов'язана з іменами Олега Ольжича, Олени Теліги й Уласа Самчука. І на цих всіх локаціях нас зустрічають герої з того часу, в цьому родзинка екскурсії, такий мініінтерактив», – пояснив Юрій Ткачук.
Читайте також: У Луцьку зняли відео про неофіційного редактора газети «Волинь»
Період УНР ініціатори проєкту «Місто героїв» відтворять біля пам'ятника Симону Петлюрі, а біля погруддя Нілу Хасевичу – український рух опору в роки Другої світової війни. Це фінальна локація першої костюмованої історичної екскурсії, зазначив ініціатор проєкту «Місто героїв».
«Ми не розкажемо в одній екскурсії про всіх, захопили лише частину. Але плануємо напрацювати різні маршрути, щоб розповідати про історію українського Рівного. В першу чергу залучаємо молодь, щоб вони знали нашу історію й могли познайомити з нею своїх друзів і знайомих з інших міст», – зауважив Юрій Ткачук.
Читайте також: Як Ніл Хасевич пов'язаний з Луцьком
На першу екскурсію, яка тривала приблизно дві години, запросили учнів НВК № 19 Рівного і членів «Пласту», провели її безплатно.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром