У Волинському краєзнавчому музеї презентують відреставровані документи XVI – XIX століть

18 Жовтня 2021, 14:53
Волинський краєзнавчий музей 1033
Волинський краєзнавчий музей
У Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація відреставрованих музейних документів на пергаменті. Реставраційні роботи провели фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України (Київ). 
 
Більшість із рукописів вперше експонуватимуться широкій аудиторії. Про це повідомили на сторінці музею в фейсбуці.
 
Хронологія відреставрованих рукописів вкладається в часовий простір XVI – XIX століть. За змістом експоновані документи стосуються різних сфер життя волинського регіону, хоч географія їх створення виходить за межі Волині.
 
Для прикладу, частину рукописів створили в Римі, Вільнюсі, Варшаві, Манхеймі. Кілька рукописів мають безпосереднє відношення до історії волинських історичних міст – Ковеля, Миляновичів, Турійська, Любомля
 
 
Левова частка рукописів дотична історії Олики та олицьких ординатів з князівської родини Радзивілів. Частина з них торкається історії населених пунктів сучасної Рівненщини.
 
Цього разу на виставці представлять 15 пергаментних документів. Найстарішим серед них є руськомовний документ 1536 року про врегулювання межових спорів навколо маєтку Дядьковичі (сучасна Рівненщина). Наймолодший з експонованих пергаментних рукописів датується 1840 роком. 
 
«Рідкісним набутком музею свого часу стали віднайдені в Старому Луцьку кілька великоформатних сторінок ошатної рукописної нотолінійної книги, здогадно походженням з луцького домініканського монастиря, – дві з них експонуються на виставці. Після реставрації нотного рукопису питання його точної атрибуції знову актуалізувалося», – йдеться в анонсі.
Також вперше в межах однієї виставкової експозиції відвідувачі зможуть оглянути пергаменти з олицької збірки Радзивілів.
 
Презентація відбудеться 20 жовтня о 14:00 у виставковій залі Волинського краєзнавчого музею. Виставка діятиме обмежений термін, триватиме до початку листопада.
 
Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021