На Рівненщині друкують моделі архітектурних пам’яток історичної Волині

18 Жовтня 2021, 11:09
3D моделі архітектурних пам’яток історичної Волині 569
3D моделі архітектурних пам’яток історичної Волині

В Острозі друкують 3D моделі архітектурних пам’яток історичної Волині. Їх виготовляють у рамках проєкту «Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині» за підтримки Українського культурного фонду, розповіла Суспільному одна з його ініціаторок Олеся Гощук.

Створити безбар'єрний доступ людям з інвалідністю до архітектурної спадщини трьох областей: Рівненської, Волинської та Хмельницької – це ідея громадської організації «Town Image Studio», яка займається розвитком туристичного іміджу малих міст.

Читайте також: Оборонні вежі: продовжують оцифровувати спадщину князів Острозьких

 

«Ціллю нашого проєкту є надрукувати 10 моделей для людей з порушеннями зору або незрячих для того, щоб вони могли пізнати кожну модель зі своєї позиції. Це точні копії архітектурних пам'яток. Ми обирали об'єкти на території історичної Волині, але зосередилися на спадщині князів Острозьких», – розповів член команди «Town Image Studio» Тарас Довгалюк.

 

У рамках проєкту планують виготовити мінікопії Дубенського, Корецького Клеванського та Новомалинського замків, садиби Ленкевичів у Гощі, Круглої вежі в Острозі, палаців Радзивіллів в Олиці та Сангушків в Ізяславі і монастиря Різдва Богородиці в Новому Загореві.

Читайте також: Куди поїхати на Волині: Затурці – Новий Загорів – Кисилин. #ЕКСПЕДИЦІЯ

«Всі ці тактильні копії після виготовлення ми презентуємо на виставці в Острозі, а потім передамо в музеї й вони стануть частиною їхніх експозицій», – пояснила членкиня команди «Town Image Studio» Олеся Гощук.

Також Олеся Гощук додала, що надруковані мінікопії пам'яток матимуть етикетки зі шрифтом Брайля. Крім того, по кожному з цих об'єктів створять відеоролик з тифлокоментарем.

Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021