У Луцьку відкриють виставку нагород та особистих речей гетьмана Павла Скоропадського

05 Жовтня 2021, 15:46
Павло Скоропадський 2074
Павло Скоропадський
З нагоди Дня захисників і захисниць України, у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки (філія Національного військово-історичного музею України) відбудеться відкриття виставки нагород та особистих речей гетьмана України Павла Скоропадського.
 
Про це повідомив Василь Карпюк на сторінці музею в фейсбуці.
 
Частину речей до Національного військово-історичного музею України передала молодша донька гетьмана – Олена Отт-Скоропадська, а саме дві нагороди: орден Святого Георгія IV ступеня та орден Червоного Орла на широкій жовтій стрічці з чотирма білими смугами, зірку до ордена, значок ордена та «Полный послужный список Свиты Его Величества Генерал-майора Павла Петровича Скоропадського».
 
За час перебування на військовій службі Павла Скоропадського нагороджували Золотою Георгіївською зброєю «і всіма орденами до Святого Володимира IV ступеня включно».
 
 
«Павло Скоропадський народився 3 (16) травня 1873 р. в німецькому містечку Вісбаден. Дитинство його пройшло на Полтавщині. З 1886 по 1893 рр. навчається Санкт-Петербурзькому Пажеському корпусі. Після закінчення почав службу в Кавалергардському лейб-гвардійському полку. З початком російсько-японської війни Павло Скоропадський бере участь у бойових діях проти японських військ на Далекому сході. У Першу світову війну генерал Скоропадський спочатку командує кінним полком, бригадою, дивізією, а з 27 січня 1917 року 34-м армійським корпусом Південно-Західного фронту. З липня 1917 р. П.П. Скоропадський почав українізацію свого корпусу. 29 квітня 1918 р. з’їзд селян-хліборобів проголошує Павла Скоропадського гетьманом України» – написав Василь Карпюк.
Виставку відкриють 13 жовтня о 15:00 у філії Національного військово-історичного музею України – Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки. Вона діятиме з 13 по 18 жовтня.
 
Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром