Затурці: музей «з’їдає» грибок, а грошей на ремонт немає

04 Жовтня 2021, 16:23
Музей у Затурцях 779
Музей у Затурцях

Приміщення меморіального музею В’ячеслава Липинського у Затурцях руйнується від грибка як зовні, так і зсередини. Тим часом влада заявляє, що грошей на його ремонт немає.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 30 вересня.

На першому поверсі облущені стіни позаставляли картинами та іншими речами. У підвалі цвіль уже нічим прикривати, довелося зняти штукатурку зі стін.

Як стверджує старший науковий співробітник музею Віталій Кушнір, технологію будівництва порушили ще перед відкриттям музею.

«Підшили гіпсокартоном стелю, що у вологому приміщенні взагалі не годиться…» – сказав він.

У підвальних приміщеннях, де раніше мали бути виставкові зали, нині склад речей. Тут сиплеться штукатурка, грибок уже чорний.

Віталій Кушнір каже, що він щороку з керівництвом музею просить гроші на його ремонт, а у влади їх традиційно нема. Більше того, протягом останнього часу зменшилася ще й кількість відвідувачів.

Читайте також: Затурцівський музей відзначив 10-річчя свого повноцінного функціонування

Голова Затурцівської громади Юрій Ковальчук запевняє, що сільрада не у змозі профінансувати ремонт.

«Ми допомагали музею, наприклад, сесія виділяла кошти на придбання колекції автентичних українських рушників. Але такі катастрофічні наслідки ми не в змозі усовувати через те, що треба досліджувати, проводити експертизи і приймати рішення, як той грибок видаляти. Сільрада точно не потягне такий великий тягар, і обласній раді, думаю, теж буде непросто в цій ситуації», – стверджує голова.

Він каже, що в обласній раді знають про стан приміщення, і обіцяли посильну допомогу.

«Усі про проблему знають, і ми розраховуємо на якесь реальне фінансування з боку держави. Такий грибок – це вже загроза здоров’ю людей. Григорій Вікторович (Григорій Недопад – голова Волиньради, – ред.) теж про це знає. Як тільки в нього буде можливість, він допоможе. Я знаю, що Григорій Вікторович відповідає за свої слова…» – додав Юрій Ковальчук.

Музей В’ячеслава Липинського у родинному будинку садиби Липинських відкрили у 2011 році.

Це єдиний в Україні та світі музей відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.

Нагадаємо, раніше ми писали: Грибок на стінах та напівзруйнований підвал: музей у Затурцях потребує ремонту.

Читайте також: В’ячеслав Липинський: «Без власної держави нема й не може бути нації української»

Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022