«Місто, яке (не) пережило»: у Рівному відкрили виставку-інсталяцію про Голокост

30 Вересня 2021, 11:08
Виставка-інсталяція «Місто, яке (не) пережило» 1440
Виставка-інсталяція «Місто, яке (не) пережило»

На території Рівненського обласного краєзнавчого музею 29 вересня 2021 року відкрили вуличну виставку-інсталяцію «Місто, яке (не) пережило», яку створили до 80-х роковин початку масових розстрілів у Бабиному Яру

Інсталяція складається з двох частин. З однієї сторони пуста кімната єврейської сім'ї, яка поспіхом збиралася. З іншої – вулиця з силуетами людей, які йдуть на розстріл, – розповів Суспільному директор музею Олександр Булига.

Читайте також: Символ «Голокосту від куль»: що варто пам'ятати про трагедію Бабиного Яру

«Тут відтворена вулиця, одна з осінніх вулиць нашого міста, і як ішли місцеві мешканці, чоловічий одяг, жіночий, дитячий, нашивочки жовтенькі, які змушували носити нацисти. Вони ж не знали, куди вони йдуть, вони йшли з валізами, своїми речами, не думали, що так їм прийдеться іти в останню путь», – розповів Олександр Булига.

Читайте також: П'ять текстів про Голокост від Район.Історія, які варто прочитати

За його словами, виставка покликана нагадати відвідувачам про трагічну сторінку в історії України, про людей, які назавжди полишили рідні домівки.

«Фактично, це запрошення згадати всіх тих, хто був убитий в час Голокосту. І в сьогоднішній день, коли розпочалися 80 років тому розстріли у Бабиному яру, це є плацдарм, коли люди, які мають гуманістичне мислення, мають згадати всіх тих, хто був убитий тільки за те, що був народжений жінками певної національності», – прокоментував голова ГО «Мнемоніка» Максим Гон.

Діятиме вулична виставка-інсталяція «Місто, яке (не) пережило» орієнтовно до кінця року.

Читайте також: Рівнянка однією із перших у світі здобула звання Праведниці 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024