Створили видання про українських жертв Холмщини та південного Підляшшя у 1939–1944 роках

16 Вересня 2021, 12:32
Видання 2276
Видання

Вийшло друком видання «Українські жертви Холмщини та південного Підляшшя у 1939–1944 рр.», яке упорядкували Ігор Галагіда та Мирослав Іваник

Про це повідомили на сторінці видавництва Українського католицького університету в фейсбуці.

У виданні подали списки українських жертв серед населення Люблинського дистрикту Генеральної Губернії, територія якого в 1939–1944 роках у загальних обрисах охоплювала землі історичної Холмщини та південного Підляшшя. 

Читайте також: Спогади про депортацію: 92-річна волинянка розповіла про Холмщину та свою родину

На основі вивчення великого документального матеріалу в архівах Канади, Польщі й України, а також аналізу основного корпусу наукової літератури, споминів і свідчень, автори встановили максимально повний, який можливий, з огляду на нинішній стан вивчення теми, іменний перелік жертв.

Книжка має характер мартиролога, в якому представили за повітами та селами перелік усіх встановлених на цей час українських жертв. Видання доповнює розлога наукова розвідка про Холмщину та південне Підляшшя під час Другої світової війни, карти й сумарні статистичні таблиці та зіставлення.

Це видання започатковує видавничу серію «Жертви польсько-українського протистояння у 1939–1947 рр.», яка охопить усю територію, на якій точився кривавий польсько-український конфлікт під час Другої світової війни та в перші повоєнні роки. 

Окрім Холмщини й Підляшшя, окремі томи представлять українські втрати на Волині, Галичині та землях, які після війни залишилися на захід від українського кордону (Бойківщина, Надсяння, Лемківщина, Холмщина та Підляшшя).

Замовити книгу можна за цим посиланням.

Читайте також: Ніби дерево вирвали із корінням: як родина волинянки пережила примусове виселення.#ЦінаІсторії

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024