У селі на Рівненщині молодь впорядковує німецьке військове поховання

01 Серпня 2021, 14:11
Давній цвинтрар не прибирався кілька десятиліть 725
Давній цвинтрар не прибирався кілька десятиліть

Група волонтерів, заручившись підтримкою та з дозволу адміністрації Нобельського Національного Природного Парку, почали впорядковувати кладовище, котре не прибиралося кілька десятиліть.

Ідея впорядкувати німецьке військове поховання часів Першої світової війни, розташоване на території Нобельського НПП в селі Ніговищі, виникла після екскурсії групи юнаків і дівчат з Нового СелаПро це повідомляють на сторінці національного парку.

На цьому етапі ініціатори вирізали хмиз, аварійні дерева, викосили траву, визначили контури кладовища та почали підіймати із землі надмогильні пам’ятники. Робота тривала протягом всього дня.

 

Далі у планах – відшукати усі надмогильні пам’ятники, ідентифікувати написи на них, очистити від бруду, пофарбувати та належним чином упорядкувати могили. Планують огородити поховання парканом та розмістити інформаційний стенд. А також потрібно зарівняти сліди мародерів, адже в минулі роки грабіжники неодноразово провадили розкопки солдатських могил.

«Дуже вдячні їм за проявлену ініціативу та небайдужість. Спільними зусиллями відновимо історичну пам'ять та облаштуємо ще один туристичний об’єкт на території Нобельського НПП», – ідеться у дописі.

Відтепер кладовище під наглядом інспекторів служби державної охорони Нобельського НПП. Найближчим часом мають намір довести до кінця розпочату справу разом із підтримкою групи хлопців-волонтерів.

 

Читайте також: Під Дубном розкопали давнє кладовище

Коментар
17/09/2021 П'ятниця
17.09.2021
16.09.2021
15.09.2021