В Острозі усі охочі дослідять ікони святих, що посміхаються

27 Липня 2021, 18:00
Фрагмент ікони XVIII століття «Поклоніння волхвів» 1635
Фрагмент ікони XVIII століття «Поклоніння волхвів»

У Державному історико-культурному заповіднику Острога оновлять експозицію іконописної колекції музею. Проєкт «Експозиція Острозька іконописна майстерня» реалізують у межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

На удвічі більшій виставковій площі оновлять експозицію унікальних творів Острозької іконописної майстерні XVII–XVIII століття.

«Нетипові для іконопису зображення святих, які усміхаються можна буде не лише побачити, а й дослідити. Оновлена «Експозиція Острозька іконописна майстерня в Замку князів Острозьких» занурюватиме відвідувачів у процес створення ікони від етапу заготовки дошки, через роботу з матеріалами, знаряддями та іншим, до фінального покриття лаком. У залі буде розміщено мікроскоп, що дозволить оглянути зразок іконопису з позиції дослідника», — розповів Андрій Брижук, керівник проєкту, заступник директора з наукової робити ДІКЗО.

Читайте також: В Острозі оновлять музей академії

Унікальності новій експозиції додасть те, що будуть акценти на зображеннях предметів побуту, характерних для регіону. Доповнять виставку й археологічні знахідки таких предметів побуту.  Аби краще зрозуміти зображене на іконі, до кожної із робіт підготують короткий аналіз сюжетів.

За допомогою сучасного дизайну, технологій, художнього оформлення та просторових рішень експозиції, враховуючи особливості будівлі, відбудеться трансформація експозиції з традиційного простору збірки музеєфікованих предметів до інтерактивного середовища з залученням відвідувачів до процесу дослідження.

Читайте також: В Острозі реалізують інтерактивний маршрут замками князів Острозьких

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023
25.09.2023