Волинська експедиція побувала на Любешівщині

26 Липня 2021, 12:08
Волинська експедиція в Любешеві 2338
Волинська експедиція в Любешеві

Учасники Волинської експедиції відвідали архітектурні пам'ятки та інші цікаві місця Любешева. А також вперше здійснили водну прогулянку до унікального поліського села Сваловичі. 25 липня Волинська експедиція провела один із найочікуваніших своїх маршрутів «Любешів – Сваловичі». 

Цього разу поїздка була найвіддаленішою та найчисельнішою: зібралося 20 учасників і учасниць. Знайомство зі старовинним поліським містечком Любешів розпочалося з розповіді місцевого краєзнавця та відомого в Україні майстра мініатюри Валентина Поліщука. Він розповів про одне з найуспішніших господарств громади «Любешівагроліс». 

Учасники експедиції побували на давньому польському цвинтарі. Вони дізналися від екскурсовода історію появи на ньому пам’ятного знака з іменами загиблих місцевих поляків під час Другої світової війни. Екскурсія тривала близько двох годин. 

Читайте також: Про художника, який розписував костьол у Любешеві, писала польська газета ХІХ століття

Експедиція  відвідала будинок колишньої монастирської школи, у якій навчався Тадеуш Костюшко, костел і келії монастиря капуцинів XVIII століття, старовинний селищний парк, руїни та барокову  браму садиби графів Вишневецьких-Чарнецьких. Наступним етапом експедиції була водна мандрівка на катерах озером Люб'язь та річкою Прип'ять до унікального поліського села Сваловичі.

Читайте також: Цнотлива природа, села-привиди та кінець світу: мандрівники досліджували хащі Полісся

Коментар
17/09/2021 П'ятниця
17.09.2021
16.09.2021
15.09.2021