Громада на Любомльщині має новий герб та прапор

26 Липня 2021, 13:24
Герб та прапор 590
Герб та прапор

Спільно із депутатським корпусом затвердили новий герб та прапор Рівненської громади. Про це повідомив голова Рівненської громади Юрій Фініковський. Автор проєкту – доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород та геральдики при президентові України Андрій Гречило.

У 2007 році затвердили інший варіант, який, не відповідає геральдичним нормам та складений із грубими порушеннями. Тому виникла потреба у розробці нової символіки для громади.

Герб села Рівне: у червоному полі над відділеною хвилясто срібною основою стоїть срібна зубчаста вежа, на якій червоний щиток зі срібним хрестом; праворуч – бічник, перетятий сім разів на сині та золоті поля.

Читайте також: Герб, який був символом магдебурзького Торчина XVI-XVIII століть

Прапор села Рівне: квадратне полотнище, від древка йде вертикальна смуга завширшки в 1/5 сторони прапора, розділена горизонтально дев'ять разів на п'ять синіх та п'ять жовтих прямокутників; з вільного краю на червоному фоні біла зубчаста вежа, на якій червоний щиток із білим хрестом, а з нижнього краю відділена хвилясто біла смуга (завширшки в 1/10 сторони прапора). 

Вежа походить з герба колишнього Любомльського району і символізує археологічну пам'ятку – літописне місто Угровськ, залишки якого знаходяться на теренах Рівненської громади. Червоний щит із хрестом є символом Волині й означає, що громада розташована у Волинській області. Хвиляста основа означає місцеві ріки та озера. 

Правий боковик у синьо-золотих (на прапорі – синьо-жовтих) кольорах уособлює прикордонний стовп і означає розташування села біля західного державного кордону України. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписаний у декоративний картуш та увінчаний золотою сільською короною з колосків, що вказує на статус села. 

Читайте також: Жителі Любомля на фото початку століття

Коментар
17/09/2021 П'ятниця
17.09.2021
16.09.2021
15.09.2021