В Острозі оновлять музей академії

23 Липня 2021, 17:36
Склад організаторів проєкту 928
Склад організаторів проєкту

Музей історії Острозької академії став переможцем у програмі «Культура. Туризм. Регіони» (лот «Локальний музей») від Українського культурного фонду. Керівником і засновником ініціативи стала Анастасія Хеленюк. Презентація проєкту відбулась 19 липня, а з 20 липня його вже почали втілювати у життя.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Музею історії НаУОА. В рамках проєкту планують повністю оновити експозицію, присвячену історії Острозької академії. 

«Попереду – велика робота, але ми сповнені енергії та натхнення. Ми розповідатимемо про діяльність академії у ширшому контексті – історії розвитку вищої освіти на українських землях. Символічно, що проект здійснюється у 445-ту річницю заснування Острозької академії», – йдеться у дописі.

Читайте також: В Острозі реалізують інтерактивний маршрут замками князів Острозьких

Планують змінити локацію експозиції і перенести її з Центрального корпусу університету в Старомонастирський. У музеї розмістяться дві експозиції. У першій висвітять історію заснування й діяльності навчального закладу в XVI-XVII століттях. Також відтворять кабінет ректора академії Герасима Смотрицького

Другу експозицію присвятять феномену відродження Острозької академії та її новій історії. Новостворені експозиції доповнять 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами. Вони стануть інтерактивними, сучасними, доступними і цікавими різним категоріям відвідувачів. 

Представити готовий проєкт планують у жовтні.

Читайте також: На Рівненщині реалізують проєкт про єврейську культурну спадщину

Коментар
17/09/2021 П'ятниця
17.09.2021
16.09.2021
15.09.2021