Зупинили руйнацію історичного городища в Дорогобужі

08 Липня 2021, 14:03
Зупинили руйнацію історичного городища в Дорогобужі 1427
Зупинили руйнацію історичного городища в Дорогобужі

Гощанський районний суд повернув державі в особі Рівненської ОДА земельну ділянку історико-культурного призначення площею 0,3 гектара.

Прокуратурою встановлено, що на території Горбаківської сільради одному з місцевих жителів передано у власність земельну ділянку, в той час, як вона належить до особливо-цінних земель, повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

Так, спірна земля знаходиться в межах об’єкта культурної спадщини національного значення та включена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Тому, згідно з нормами земельного законодавства, не може передаватися у приватну власність. Це і стало підставою для звернення до суду.

«Минулого року ми з’ясували, що недалеко від церкви в літописному Дорогобужі, на старовинному замчищі хтось почав будувати будинок. Земельна ділянка була передана у власність у 2014 році без дозволу ОДА і Мінкульту. А це пряме порушення законодавства. На основі цих даних управлінням культури та туризму спільною із Гощанською РДА були скеровані звернення до Нацполіції та прокуратури для встановлення всіх обставин. Як результат – підтверджено незаконність власності», – розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Після набрання судовим рішенням законної сили органи прокуратури забезпечуватимуть його реальне виконання.

Читайте також:  Знищена садиба: мер Луцька прокоментував знесення будинку на вулиці Ярощука

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром