Цнотлива природа, села-привиди та кінець світу: мандрівники досліджували хащі Полісся

02 Липня 2021, 14:26
поліська глибинка 3083
поліська глибинка

Проєкт мандрівників-аматорів «Хащі» завітав на північ Рівненщини, аби на власні очі побачити, як живуть українські села відрізані від всього світу кордоном, прадавніми болотами, химерними розливами рік та бездоріжжям.

Історії поліських глибинок та реалії їхнього сьогодення вилились у черговому фільмі проєкту, який уже залюбки переглянула редакція видання Район.Історія.

Мандрівник Володимир Кохан разом із друзями-однодумцями уже понад десять років має дещо незвичне захоплення – подорожувати найглухішими куточками України, шукаючи її загублену душу, містику, атмосферу та красу.

«Кінець світу... Саме таку фразу ми не одноразово чули під час нашої експедиції крайньою північчю Рівненської області від місцевих жителів, так вони описують свій рідний край», – коментує мандрівник чергову експедицію.

Читайте також: Озера Зарічненщини – у німецькому підручнику столітньої давності

У новому фільмі «Хащів» – про Нобельський національний природний парк та село Нобель, про його найстаршу жительку, про українську Амазонію – Стохід та Прип'ять, про німецькі доти Першої світової війни, про озеро Омит в однойменному селі та його останніх жителів, про село Гориничі, в якому проживає семеро людей, та село Ниговищі, де закінчується Світ, про німецьке військове кладовище та мародерів, про непрохідні болота, Волинь та мільярди комарів, а також про село Сваловичі як реінкарнацію української глибинки.

Про все це дивіться у фільмі «Кінець світу» від проєкту «Хащі»:

Читайте також: Стохід: бетонні укріплення на берегах річки часів Першої світової війни

Читайте також: Естетика старовинних волинських будинків в «Old khata project»

Коментар
27/10/2021 Середа
27.10.2021
26.10.2021
25.10.2021
24.10.2021