Луцьк: художній музей міста отримав картину митця з Донеччини

20 Червня 2021, 14:15
Експозиція Художнього музею Луцька 609
Експозиція Художнього музею Луцька

Фондосховище  Художнього музею в Луцьку поповнилася цінним полотном. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею.

Подарував свою картину музею Андрій Клішин із міста Горлівки, що на Донеччині, який нині вимушено мешкає на Київщині. Полотно називається «Repentance» («Покаяння», 2020). 

Подарована картина цікава як за змістом, так і за стилістичними засобами. До написання її художника, вочевидь, спонукав драматизм пережитого за останні роки: поруйнований дім, втрата контактів із близькими, життя переселенця, а ще – жахіття війни, емоційні потрясіння, які важко забути.

«Зображена на полотні постать воїна з важким мечем у жилавій руці вражає якоюсь незбагненною таємничістю. Вбрання нагадує античний хітон, голова покрита тканиною, що перекинуто через одне плече, а замість обличчя – бездонна діра-воронка. Цей персонаж вражає якимось незнаним контекстом, що забарвлений ароматом містики, символіко-алегоричним звучанням», — зазначається в дописі.

За оповіддю автора, йдеться далі, це видиво з’явилося йому в процесі роботи за контурами розмитого тла. Це – рицар-хрестоносець, який усвідомив, що численні подвиги його під час хрестових походів, ніщо інше, як омана, марево, а безжальна відвага, з якою він розправлявся із невірними, вбила його власну душу, знищивши ангельський лик. 

Тема полотна надзвичайно співзвучна сьогоденним українським реаліям, коли бездумна злоба нищить у людині людське. 

Читайте також: Художній музей Луцька отримав графічний портрет авторства Теофіла Копистинського

Коментар
27/07/2021 Понеділок
26.07.2021
25.07.2021
24.07.2021