Рівняни розробили 3D карту міста міжвоєнного періоду

14 Червня 2021, 14:01
Ілюстрація з презентації 1340
Ілюстрація з презентації

У Рівному студент з викладачем розробили 3D карту міста міжвоєнного періоду.

Про це інформує Суспільне.

Поглянути, як виглядало Рівне у 30-х роках минулого століття можна на 3D карті. Тривимірну модель розробив студент Національного університету водного господарства та природокористування Андрій Довгалець, коли захищав магістерську. 

Куратору роботи сподобалася ідея і він вирішив не зупинятися на досягнутому, а зробити проєкт масштабнішим. Наразі на ній чотири фасади будівель 30-х років минулого століття. Наприклад – аптека, яка тоді знаходилась на вулиці Воля. Тепер вона відома як аптека-музей на Соборній, 187.

Читайте також: У Луцьку створили інтерактивну карту модерних будинків архітектора Тимошенка

«Тут з рельєфом ніби все зрозуміло, навряд чи він сильно змінювався. Але нам було цікаво посадити й ту саму річку Устю, як вона тоді виглядала, залізниця і будівлі, що найголовніше», – розповідає завідувач кафедри геодезії та картографії НУВГП Руслан Янчук.

Тривимірну карту розробляли пів року, використовуючи польські топографічні плани та архівні матеріали Рівненського обласного краєзнавчого музею. Нині мапа – лише перший крок. Надалі Руслан Янчук хоче її вдосконалити та розмістити в інтернеті. 

Читайте також: Спогади про міжвоєнну торгівлю в Рівному, які залишив здолбунівчанин

Коментар
20/05/2022 П'ятниця
20.05.2022
19.05.2022