Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету, присвячену Євгену Коновальцю

10 Червня 2021, 16:10
Євген Коновалець 2037
Євген Коновалець

Національний банк України з 9 червня ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену першому голові Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю.

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Пам’ятна монета «Євген Коновалець» номіналом 2 гривні, продовжує серію «Видатні особистості України», вона присвячена військовому і політичному діячеві, особистості, що символізує спадковість української національно-визвольної боротьби, – Євгену Коновальцю.

Монету виготовили з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

Читайте також: Як формувалась Українська військова організація. ЛЕКСИКА 18+

«На аверсі монети розміщено: на тлі калинової гілки, яка обрамлює монету ліворуч, – малий Державний Герб України (угорі), праворуч від якого напис УКРАЇНА; по центру, на дзеркальному тлі, – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер «С», переплетених гілкою червоної калини, – військова відзнака «Стрілецька Рада» колегії команданта Січових Стрільців Євгена Коновальця 1918 – 1919 рр.; праворуч від якої – слова Є. Коновальця: …БУДЕМО/ МАТИ СИЛУ,/ ТОДІ ВИЙДЕМО/ ПОБІДНО/ З НАЙГІРШОГО/ ЛИХОЛІТТЯ/ І ЗДОБУДЕМО/ ВСЕ, ЩО НАМ/ ТРЕБА. та його факсиміле; унизу: номінал монети – 2 ГРИВНІ та рік карбування монети – 2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від військової відзнаки).
 
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб з мечем; праворуч написи: ЄВГЕН КОНОВАЛЕЦЬ (півколом), роки життя 1891 – 1938 (унизу)» – йдеться у повідомленні.
 

Пам’ятна монета «Євген Коновалець»
Пам’ятна монета «Євген Коновалець»

Пам’ятна монета «Євген Коновалець»
Пам’ятна монета «Євген Коновалець»

 
Довідково: 
 
Євген Коновалець (1891-1938) – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів, голова Організації українських націоналістів – політичного руху, який ставив за мету розбудову незалежної Української держави на всіх українських етнічних землях. Він розбудував січову формацію у полк Січових Стрільців, який був найорганізованішою та найдисциплінованішою частиною Армії УНР.
Коментар
14/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024