Волинська Експедиція: почалася реєстрація на маршрут Новий Загорів – Кисилин

01 Червня 2021, 11:12
1055

Цьогоріч, Район.Історія знову обрала ці маленькі історичні містечка, але трохи їх доповнила та адаптувала, аби було цікаво навіть тим, хто вже бував там. 

Ми вирушимо у Новий Загорів до краєзнавця Ігоря Барана. Зупинимося біля Загорівського Різдво-Богородицького монастиря (1566 року), аби послухати про трагічний та героїчний бій упівців. Краєзнавець обов’язково розповість нам про кохання і місцеві легенди. 

Читайте також: Куди поїхати на Волині: Затурці – Новий Загорів – Кисилин. #ЕКСПЕДИЦІЯ

Наступною зупинкою буде мальовниче село Кисилин. Пропри те, що зараз воно зовсім невелике, раніше це було доволі розвинуте містечко. Чинний настоятель Свято-Михайлівської церкви Іван Квік розкаже про їх унікальний храм 1632 року.

Читайте також: «Село це не буде забуте Богом». Історія Кисилина в двох святинях

Відвідувачі зможуть побачити будівлю, яка постала на місці соцініанської церкви та академії, заснованої у 1630-1640 роках і дізнатися більше про загадкових аріанів. 

Читайте також: Як академія у Кисилині стала «Сарматськими Афінами». ФОТО

 

Також поїдемо на місце розстрілу євреїв, де зараз знаходиться Меморіал жертвам Голокосту. Про історію цього місця, упорядкування братської могили та спорудження меморіалу у Кисилині розповість керівниця Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Оксана Сущук.

 

Виїзд у неділю, 13 червня із Луцька. Реєстрація за цим посиланням.

 

Коментар
26/10/2021 Вівторок
26.10.2021
25.10.2021
24.10.2021