Український інститут національної пам'яті організовує онлайн-лекцію про Лесю Українку

23 Травня 2021, 15:22
613

Український інститут національної пам’яті продовжує цикл лекцій, присвячених постаті Лесі Українки. 

У понеділок, 24 травня о 15:00 розпочнеться онлайн-лекція Олександра Хоменка «Леся Українка і Українська революція 1917-1921 років». Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті на сторінці у фейсбуці.

Попри всю парадоксальність назви лекції (Леся Українка померла 1 серпня 1913 року, за кілька років до революції і навіть до початку Першої світової війни), Леся Українка мала безпосередній вплив на ті події, які сколихнули Україну на початку 1917 року.

«Практично все її близьке оточення було серед учасників та творців Української революції: найближча подруга Людмила Старицька-Черняхівська стала одним із засновників і перших членів Української Центральної Ради, чоловік Климентій Квітка став заступником генерального секретаря судових справ, згодом – заступником міністра юстиції УНР, один із найближчих соратників по групі «Українська соціал-демократія» Іван Стешенко – генеральним секретарем освіти УНР, Максим Славинський, разом із яким Леся Українка перекладала «Книгу пісень» Генріха Гейне – визначним дипломатом. І невипадково практично все оточення поетки, включаючи її рідних, зазнало репресій і терору комуністичного режиму», – йдеться у дописі.

Читайте також: Як в СРСР репресували родину Косачів

Під час лекції ви дізнаєтеся багато цікавих фактів:

  • про стосунки Лесі Українки із поколінням, яке стало творцем Української революції 1917-1921 років;
  • про те, як революція вплинула на зовсім інше прочитання і сприйняття творчості поетки;
  • про дослідження її творчості, яке розгорнулося в добу Розстріляного Відродження і за яким пізніше радянська каральна система влаштовувала полювання, видираючи із збірок передмови репресованих літературознавців.

Лекція транслюватиметься на офіційній фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам’яті.

Читайте також: Сестра Лесі Українки валила в Архангельській області ліс

Довідково: 

Олександр Хоменко – кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу «Музей Української революції 1917 – 1921 років» Національного музею історії України.

Коментар
26/10/2021 Вівторок
26.10.2021
25.10.2021
24.10.2021