Світовий конґрес українців запустив вебсайт мережі нащадків Голодомору

23 Травня 2021, 11:02
801 Джерело: https://tva.ua

Мережа нащадків Голодомору – заснована Світовим конґресом Українців під егідою Міжнародного Координаційного Комітету у Справі Голодомору в листопаді 2020 року, оголосила про запуск свого вебсайту та початок реєстрації.

Про це повідомили на сайті СКУ.

Мережа нащадків Голодомору – це перша глобальна спільнота, яка покликана об’єднати родичів тих, хто вижив під час Голодомору в Україні 1932-33 років. 

Мережа збирає і захищає історії родин, які постраждали від Голодомору-геноциду підвищує обізнаність серед нащадків жертв Голодомору про тривалі наслідки переживання геноциду; береже і вшановує пам’ять невинних жертв, а також обстоює правдиві факти про Голодомор на протидію дезінформації.

Очолила Мережу нащадків Голодомору активна громадська діячка Оля Сорока із Чикаго.

Оля Сорока є членом Комітету США з Усвідомлення Голодомору-Геноциду, членом Ради директорів »Українсько-Американської Фундації Воля».

Вона також бере участь в багатьох громадських організаціях, що сприяють поширенню правди та обстоюванню інтересів України в світі.

«Як нащадки тих, хто пережив Голодомор, ми маємо унікальну можливість розповісти світу про страждання наших родин, щоб жоден інший народ не зазнав такої трагедії. Маємо моральний обов’язок поділитися нашою історією зі світом. Єднаючи нащадків Жертв Голодомору в усьому світі, ми станемо особистим голосом родин, які пережили Голодомор. Разом ми вшануємо пам’ять жертв та розповімо про наслідки Голодомору для майбутніх поколінь», – розповіла Оля Сорока.

Читайте також: «В глечику було спригорща зерна. Забрали з того глечика і висипали», – спогади свідка Голодомору Євгена Парчака

Мережа нащадків Голодомору діє в рамках глобальної місії та завдань, що виконуються на регіональному рівні через місцеві мережі. Перша така місцева мережа офіційно розпочала свою діяльність у Сполучених Штатах Америки у 2020 році в рамках Комітету з питань Обізнаності про Голодомор-Геноцид Українського Конґресового Комітету Америки у 2020 р.

«Голодомор був злочином проти людства. Шрам від нього залишився не тільки на тих, хто пережив Голодомор, але й на їхніх нащадках. Нащадки у своєму серці несуть постійний, незабутній, тяжкий біль. Під час творення Мережі СКУ мав два наміри – допомогти нащадкам переносити цей тяжкий біль у спільному оточенні та не давати світові забути, що мільйони померли під Cталінським чоботом. Cвіт має не лише запам’ятати цей ґеноцид, але відповідно його засудити. Мережа нестиме свічу пам’яті та буде на всіх рівнях вимагати строгої міжнародної оцінки та засудження», – зазначив Cтефан Романів, голова Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору.

Читайте також: Опублікували спогади почесного жителя Луцького району про Голодомор

У Канаді у квітні 2021 року почала діяти всеканадська мережа в рамках Комітету з питань Обізнаності про Голодомор Конґресу Українців Канади.

Амбасадорів Мережі нащадків Голодомору представляє Катерина Ющенко, перша леді 2005-2010 років.

Роль Амбасадорів, кожен з яких є кровним родичем жертв Голодомору,– представляти Мережу в усьому світі, допомагати розповсюджувати інформацію, а також здійснювати комунікацію з різними організаціями та інституціями.

«Я – донька двох українців, які пережили Голодомор. Голодомор – це страшна правда, яку має почути світ. Я є амбасадоркою Мережі Нащадків Голодомору тому, що я вважаю, що дуже важливо, щоб світ знав про цю величезну трагедію не лише в цифрах, а також в історіях», – розповіла Катерина Ющенко, амбасадорка Мережі нащадків Голодомору.

 Читайте також: Упокорення голодом: згадують українці Сходу

Партнерами Мережі нащадків Голодомору є: 

  • Національний музей Голодомору-геноциду, найвищою місією якого є застереження суспільства про злочин геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. Він навчає протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігає суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.
  • Український інститут національної пам’яті, який реалізує державну політику України у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.
  • Науково-Освітній Центр Вивчення Голодомору (Holodomor Research and Education Consortium, HREC) при Канадському Інституті Українських Студій (КІУС) Альбертського Університету. Центр сприяє дослідженню, вивченню та розумінню Голодомору-геноциду в Україні 1932-33. 

Сайт доступний за цим посиланням.

Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024