22 травня, 160 років тому, перепоховали Тараса Шевченка

Труну з тілом Кобзаря привезли з Петербурга й поховали на Чернечій горі, неподалік міста Канева.
Тарас Шевченко помер 10 березня в Петербурзі. У столиці Російської імперії поета спочатку і поховали. Проте друзі та шанувальники Кобзаря невдовзі виконали його заповіт і перенесли труну з тілом на рідну Україну. Остання подорож Тараса Григоровича тривала два тижні – пише Амнезія.
Москва, Тула, Орел, Глухів, Батурин, Ніжин...У кожному поселенні, де зупинялася процесія, збігалися гімназисти, інтелігенція. Всюди правили панахиди, іноді навіть по два-три рази.
З Києва подорож продовжилася на пароплаві по Дніпру. В той рік була велика повінь, через що пароплав не зміг нормально пристати до берега в Каневі й зупинився на чималій відстані. Свинцеву труну поклали на віз, у який замість коней запряглися люди.
Шевченка віднесли в церкву, де він пробув ще три дні, а на третій день (22 травня) відслужили заупокійну обідню й похоронили.
У 1930-х прах Тараса Григоровича знову потривожили: комуністи дуже любили поета-революціонера й активно займалися його канонізацією. Новий величезний меморіальний комплекс урочисто відкрили в 1939-му.