На Волині не перейменували вулиці, які названі на честь російської депутатки і окупантки Валентини Терешкової

07 Травня 2021, 18:25
Валентина Терешкова 2323
Валентина Терешкова

На Волині залишилося три вулиці, які названі на честь російської депутатки Валентини Терешкової, яка голосувала за анексію Криму.

Про це пише Олександр Рудоманов на сайті видання «Лівий берег».

Ці вулиці знаходяться в таких населених пунктах – місті Рожище, селі Щурин (Доросинівська громада, колишнього Рожищенського району), селі Тростянка (Устилузької міської громади, колишнього Володимир-Волинського району).

У Рівненській області їх аж 16 (разом з однойменними вулицями і провулками): у містах БерезнеРадивилів, Сарни; у селах Рокитне (Рокитнівський район), Великі Межирічі (Корецький район), Вельбівно (Острозький район), Голишів (Рівненський район), Дивень (Корецький район), Немовичі (Сарненський район), Томашгород (Рокитнівський район), Чаква (Вараський район); у селищі Соснове (Березнівський район).

У 2014 році, коли окупанти блокують українські військові частини, 27 лютого депутатка Думи Росії Валентина Терешкова спільно з іншими депутатами прибула у Крим для «спілкування з жителями». Також вона голосувала 1 березня 2014 року за дозвіл вводу російських військ на територію України. 

Читайте також: Анексований чи окупований: які терміни та формулювання є коректними щодо Криму

Валентина Терешкова (праворуч) в складі російської делегації в Криму
Валентина Терешкова (праворуч) в складі російської делегації в Криму

Валентина Терешкова – не лише російська політикиня. Вона ще й радянська космонавтка, герой СРСР. А тому не дивно, що в Україні ще з часів Радянського Союзу існують вулиці, названі в її честь. Вікіпедія каже, що на момент анексії Криму таких було 79. На неокупованій частині України вулиць на честь Терешкової – 230.

Читайте також: Пахлаву витісняє хворост в меду: що відбувається з окупованим Кримом сьогодні

Терешкова, навіть формально, підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», бо у 1970-1990 роках була членом ревізійної комісії ЦК КПРС. 

«Якщо людина була лише депутатом СРСР, то вона не підпадає під Закон про декомунізацію, бо це виборна особа. Але Валентина Терешкова у 1970-1990 роках була членом ревізійної комісії ЦК КПРС, а отже обіймала керівну посаду в вищих органах влади та управління СРСР, і тому підпадає під дію закону. Окрім цього, Валентина Терешкова голосувала за анексію Криму, коли була депутатом 6-го скликання думи РФ. Ми надіслали звернення до місцевої влади Сміли, Куп’янська, Чугуєва, Подільська щодо потреби у перейменуванні вулиці на честь Терешкової», – розповів LB.ua начальник відділу аналізу державотворення Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко.

Читайте також: У Луцьку частину вулиці Карбишева перейменують на честь Івана Корсака 

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром