До річниці депортації етнічних німців України проведуть наукову конферецію

До 80-ти річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу проведуть Міжнародну наукову конференцію «Без права повернення…».
Про це повідомили на Порталі німців України.
В центрі уваги конференції – питання насильницької депортації (етнічних німців УРСР) громадян німецької національності у віддалені райони Радянського Союзу.
Міжнародна конференція відбудеться 15–16 жовтня 2021, у Києві (вул. Леонтовича 5, зала засідань). Організаторами даного заходу є Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Рада німців України та Міжнародне товариство німців України – Відергебурт.
На конференції проаналізують умови і наслідки насильницької депортації, правовий статус та реальне становище німців у трудових таборах, трудармійців, яких мобілізували на роботу до таборів НКВС, на лісорозробки, будівництво заводів та доріг, а також використання на примусових роботах інших категорій депортованих.
Читайте також: «Свідки історії: Депортація німців з України»: оголосили конкурс відеосюжетів
Під час роботи конференції висвітлюватиметься широке коло питань, пов’язаних з історією поселення громадян німецького походження (національності) на українських землях.
Окремо розглядатимуться питання їх господарського та культурного внеску до надбань суспільства в минулому, а також доля у роки воєнного лихоліття Другої світової війни та у повоєнні десятиліття.
Читайте також: Царська корона волинських німців: пам'ять про сусідів
Детальна інформація про конференцію доступна за цим посиланням.
З питань участі звертатися до організаторів конференції:
- Контактна особа: кандидат історичних наук Мудрієвська Ірина Ігорівна
- e-mail: [email protected]
Читайте також: Спадщина волинських голендрів: хто вони і куди зникли
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром