У селі на Рівненщині вшанували воїнів УПА

22 Березня 2021, 11:45
2865

Щороку наприкінці березня в урочищі Микитові Рови, що в Здовбиці (Дубенський район), вшановують вояків УПА, які загинули на цьому місці в 1944 році. 

Для Здовбиці це трагічна історія, адже в бою полягло кілька десятків повстанців – мешканців села. Вирватися із засідки НКВД вдалося одиницям – повідомляє «ITV».


 

«Від тієї трагічної події нас відділяє вже 77 років. І якщо на Рівненщині й поза її межами добре відомо про найбільший бій УПА в Гурбах, то про локальні бої, зокрема про історію Здовбицької теренової сотні, знає не такий широкий загал. Саме тому дуже важливо систематизувати такі дати та пам’ятні місця, аби в результаті отримати цілісну мапу і календар подій. Бо прив’язаність до могил предків є одним з найважливіших стовпів існування нації. Ми маємо чітко розуміти: чия це земля, хто на ній загинув і, головне, за яку саме ідею. Адже лише навівши лад у своїй українській голові, зможемо побудувати ту Україну, до якої давно прагнемо,» – пише на своїй сторінці у соцмережі голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.


 

За його словами, згадають про бій у Микитових Ровах і в історичних дослідженнях, книгах, які готують науковці Рівненщини, а також у Програмі національно-патріотичного виховання, яку  вже схвалила робоча група.

Читайте також: Казкові краєвиди Могилян на пазлі 

Коментар
16/07/2024 Понеділок
15.07.2024
14.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром