Палац у Заборолі 100 років тому

12 Лютого 2021, 09:00
2575

Показали, як виглядав палац в селі Забороль Луцького району в період Першої світової війни. Автором фото є невідомий фотограф із числа солдатів австро-угорської армії.

Фото знайшла дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко на одному з аукціонів.

На світлині палац графів Чарнецьких. До зведення палацу його власник залучив відомих архітекторів та ландшафтних дизайнерів.

Навколо палацу був парк, який створили за проєктом ірландця Діонісія Міклера. Парк був спроєктований в романтичному стилі. Він займав кілька пагорбів, та відкривав прекрасні перспективи пейзажу тих місць.

Найкращим був вид із салону помістя на Луцьк. Дуже добре виднілося Старе місто з його церквами та костелами.

Читайте також: Рідкісні фото палацу Омєцінських поблизу Луцька

1

Першим власником Забороля був Ян Антоній Чарнецький (1700-1774), який розпочав свою кар’єру із скромної посади овруцького гродського писаря і дійшов до брацлавського каштеляна. Саме за життя Яна Чарнецького в селі Забороль побудували ренесансний палац.

Наступний власник палацу був син Яна – Флоріан Чарнецький. Саме він сприяв перебудові маєтку, яка відбулася в першій чверті ХІХ століття за участі італійського архітектора Генрика Іттара.

Забороль для палацу обрали не випадково. Саме тут палац оточували прекрасні пейзажі, які викликали захоплення в приїжджих гостей. В будинку Флоріана Чарнецького було багато цінних портретів відомих європейських художників.

До палацу вів високий дерев’яний міст. Біля самого будинку росло багато акацій, лип та квіткових клумб. Крім того в парку було багато цікавих кам’яних пам’ятників, які свідчили про цікаві дати в родині Чарнецьких.

Читайте також: Як у Зaборолі німецькі солдaти зaпускaли дирижaбль

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024