Спогади про міжвоєнну торгівлю в Рівному, які залишив здолбунівчанин
У мережі оприлюднили фрагмент спогадів мешканця Здолбунова про Рівне міжвоєнного періоду.
Спогади Олексія Семенова опублікували на сторінці відділу використання інформації документів Державного архіву Рівненської області у фейсбуці.
Читайте також: Торгівля на Волині: як це було
«Дуже цікавим в міжвоєнний період був рівненський базар. З одного боку він трохи нагадував варшавський Керцеляк, де продавалися різні речі ручної роботи, з другого – типовий продуктовий український або російський ринок.
Частина базару була забудована черегою дерев’яних відкритих будок з прилавками по обидва боки, де можна було купити гарячі смажені російські млинці, пельмені, всюди царювали самовари, і де за копійки можна було отримати відмінний чай. За грошики там можна було купити смачну волинську ковбасу з французькою булкою.
Під мурами будинків на ринку і на прилеглих вулицях кипіла «бідна» єврейська торгівля. Старші єврейські жінки цілий день сиділи на складних стільчиках, перед собою тримаючи пачку дріжджів на такому ж складному столику. В руках тримали маленьку ручну вагу, мабуть ще царську, для зважування дріжджів. Сумніваюся, що продаж однієї такої пачки на день вистачало для найскромнішого життя, навіть, для дуже скромного», – йдеться у дописі.
Читайте також: Як міста на Рівненщині стали найпотужнішими центрами торгівлі зерном у 19 столітті