Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Солдати в госпіталі в місті Рівному.
Солдати в госпіталі в місті Рівному.

Де знайти інформацію про солдата Першої світової війни

16:18 10.01.2021
991

Тема Першої світової війни в дослідженнях роду є однією із найпопулярніших. Адже в кожній родині були предки, які були або солдатами, або місцевим населенням, яке переселене як біженці на схід. Хтось в роки війни втратив родича, а хтось просто хоче дізнатись його долю, де він служив, перебував, як на його долі позначилась ця війна.

Йдеться на сайті Пращур.

Інколи знайти самотужки таку інформацію досить не просто, тоді варто звертатись до фахівця, який допоможе та скоординує пошуки, адже часто документи по Першій світовій війні можуть знаходитись не лише в вітчизняних, а й зарубіжних архівах.

Сьогодні пропонуємо нашим читачам до перегляду кілька корисних посилань, які можуть на початковому етапі пошуків допомогти виявити раніше невідомі факти про вашого предка.

Одним із досить інформативних сайтів є проєкт під назвою “1914-1918. Пам’ять героїв Великої війни”.

Саме на цьому сайті знаходиться багато даних, у розділі “Герої війни” про мешканців України часів Першої світової війни. Часто в документах солдат можна виявити дані не лише про їх місце проживання, а й про віросповідання, освіту, місце роботи та склад сім’ї. Саме на цьому сайті можна прослідкувати шлях солдата в роки війни. Там часто є документи про те, чи був він поранений, в яких госпіталях перебував, яке мав військове звання. А якщо вам пощастить, то ви ще й відшукаєте фото предка. Адже на сторінці є багато фото, часто загальних, але вони теж важливі.

Якщо ваші предки не були в роки війни солдатами, а біженцями, то зверніть увагу на документи на сайті архіву Міжнародного агентства у справах військовополонених, яке свого часу створили в Швейцарії. Проєкт доступний на двох мовах: англійській та французькій.

Якщо ви так і не знайшли інформацію, то радимо вам переглянути документи проєкту «Україна 1917-1921». Тут є велика картотека солдат, яка постійно оновлюється.

Часто в соціальних мережах теж можна віднайти групи та сторінки, які можуть бути важливі в пошуках предків. Тому в цьому випадку радимо добірку посилань по темі Першої світової війни, які були зібрані на сторінці «UAGENEALOGY»

Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі
Загрузка...
23 січня
Сьогодні
Вчора
21.01.2021
20.01.2021
19.01.2021
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021