Луцький студент став переможцем конкурсу наукових робіт, присвячених Художньому музею

04 Січня 2021, 11:15
Луцький студент став переможцем конкурсу наукових робіт 864
Луцький студент став переможцем конкурсу наукових робіт

У Художньому музеї підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Художній музей: сторінки історії, дослідження колекцій, вивчення та професійний аналіз творів із постійної експозиції музею та тимчасових виставок», який був запланований ще у листопаді в рамках культурно-мистецького проекту «Сторінками історії Художнього музею».

Його мета – прагнення популяризувати музейні колекції в середовищі студентської молоді і водночас виявити творчий потенціал майбутніх науковців, націлити їх на справу дослідницької роботи, осмислення та переосмислення усталених точок зору на твори класиків. Про це йдеться на сайті Музейного простору.

Читайте також: Врятований принц: у Луцьку є картина знаменитого художника епохи Відродження

За умов карантину, на жаль, куратори не змогли зреалізувати в повному обсязі всі етапи запланованої події (проведення зустрічі із конкурсантами, обговорення праць, поданих на конкурс, оголошення переможців і вручення пам’ятних подарунків). Однак навіть єдино можливий формат онлайн дозволив зафіксувати гарні результати.

З-поміж усіх учасників конкурсу члени журі відзначили студентів кафедри культурології Волинського національного університету імені Лесі Українки як найбільш активних та достоту поінформованих осіб із виразними професійними навиками.

Вони вже володіють необхідними знаннями, фаховою термінологією, вміють точно формулювати думку, роблять доволі успішні спроби написання культурологічних есе. Однак особливі відзнаки отримали лише дві студентські роботи.

Перше місце надали Слищенку Ярославу, студенту Кул-34 ВНУ імені Лесі Українки.

Його праця «Полотно «Святий Ієроним» у колекції Художнього музею: філософська концепція Хусепе де Рібери» вирізнялась науковим підходом до розкриття зазначеної теми, спробою зробити теологічні та філософські висновки, взявши для аналізу непростий твір із постійної експозиції музею.

Не менш цікавим з наукової точки зору є праця студентки І курсу кафедри культурології Ксенії Грицини, яка у своєму есе вдалася до мистецтвознавчого та культурологічного аналізу декількох, на її думку, головних творів із колекції музею, а також взірців сучасного мистецтва – графіки на історичну тематику Олександра Дишка.

Також журі виділило наукові роботи й інших студентів: Ганни Соломко, Юлії Шлеян, Анастасії Шимчук, Анни Невмержицької, які продемонстрували науковий потенціал у вивченні та розкритті теми.

Читайте також: «Наймиліша» картина Художнього музею

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024