У Луцьку презентували перше друковане видання про видатного художника із Волині
У Волинському краєзнавчому музеї презентували каталог творів живопису і графіки «Митець землі волинської» видатного українського художника – Андроника Лазарчука (1870–1934).
Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.
Подія відбулася 22 грудня. Автором та укладачем видання є Тамара Левицька. У рамках презентації працівники музею також підбивали підсумки Року Андроника Лазарчука на Волині.
Читайте також: Мирослав Зубінський – художник, який жив та творив у Володимирі-Волинському
«Каталог видрукувано коштом благодійного фонду Івана Омелянюка «Майбутня Волинь – Україна». Учасники мали можливість отримати видання і за бажанням автограф автора. Каталог буде переданий у бібліотеки області», – йдеться у дописі.
Варто зазначити, що це перше друковане видання, яке розповідає про життя і творчу спадщину Андроника Лазарчука.
Читайте також: Врятований принц: у Луцьку є картина знаменитого художника епохи Відродження
Джерело фото: https://www.facebook.com/volynkraymus.at.ua
Довідково:
Андроник Лазарчук народився 15 січня 1870 року в селянській родині в селі Уховецьк (нині Ковельський район) на Волині. У 1881 році почав навчатися у ковельського маляра-іконописця, у 1886–1889 роках вчився в живописній майстерні Почаївської Лаври. У 1897 році закінчив Петербурзьку Академію мистецтв, навчався на Педагогічних курсах при Академії та у майстерні професора Маковського.
Упродовж усього життя викладав малювання і креслення в навчальних закладах у Почаєві, Ковелі, селі Великі Дедеркали (Тернопільська область), Кременці, Конотопі та Борзні.
Андроник Лазарчук підтримував стосунки з родиною Лесі Українки, ілюстрував журнали «Рідний край» і «Молода Україна», які видавала Олена Пчілка. Працював над створенням ікон, брав участь у монументальних розписах українських храмів – Святотроїцької і Печерної церков Почаївської Лаври.
З 1915 року постійно проживав у Борзні на Чернігівщині, де очолив художні курси. В 1922 році став ініціатором заснування Борзнянського краєзнавчого музею. Помер у Борзні 6 вересня 1934 року, похований на міському цвинтарі.
За матеріалами Вікіпедії
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром