Свята Варвара та її культ в історії Волині

17 Грудня 2020, 12:41
3012

День Святої Варвари традиційно відзначають 17 грудня. Культ Святої Варвари набув особливого поширення на Волині саме в період ХVІІ – ХVІІІ століть.

Про це повідомляють у музеї волинської ікони. 

«Ймовірно, це було пов'язано з діяльністю у Луцьку православного Хрестовоздвиженського братства. На початку 30-х років XVII століття член братства, доктор медицини Мозелі, привіз з Греції до Луцька мощі – ліву руку Св. Варвари. Через багато років, при Луцькому єпископі Гедеоні (князь Святополк-Четвертинський), мощі були викрадені з церкви та спалені, збереглися лише попіл та кораловий перстень, які були перенесені до соборної церкви Іоана Богослова.

У 1684 р. єпископ Гедеон залишив Волинську єпархію, а через рік, посівши київський митрополичий трон, переніс ковчежець з попелом та перснем у вівтар Софійського собору у Києві. На початку 30-х років ХХ ст. ковчежець вивіз до Канади один із єпископів-емігрантів УАПЦ. Нині святиня перебуває у кафедральному соборі Святого Іоанна Хрестителя м. Едмонтон (Канада)», – йдеться у дописі.

Читайте також: Мощі Святої Варвари у Луцьку: викрадення та спалення

У колекції музею також зберігається ікона «Свята Великомучениця Варвара», що походить із Дмитрівської церкви села Гішин Ковельського району. Її датують серединою XVІІІ століття.



Читайте також: Житель Старої Миколаївки понад 70 років тому сховав тризуб в ікону

Коментар
20/03/2025 Четвер
20.03.2025
19.03.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром