Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Рівному досі курсує «музейний» тролейбус

13:44 02.12.2020
869

Рівне залишається єдиним у світі містом, де курсують тролейбуси, виготовлені ще у Чехословаччині. Такі «рогаті» відсвяткували свій ювілей.

Перший тролейбус марки «Шкода 9ТР» виїхав у рейс 60 років тому у Чехії. Згодом ці тролейбуси возили людей у різних куточках світу, зокрема саме такий відкривав рух у Рівному. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Він гучний і жорсткуватий, на нерівній дорозі його буває підкидає, разом з пасажирами. Такі тролейбуси не з’їжджали з рівненських доріг майже пів століття.

Перший прототип «Шкода 9ТР» виїхав розвозити пасажирів у вже неіснуючій Чехословаччині 1960 і саме 30 листопада. Розкидало такі тролейбуси чи не по всьому світу, каже знавець тролейбусної справи Антона Бриних.

«Географія їх експлуатації від Бергена в Норвегії до Бомбеї в Індії. Використовували в Німеччині, Болгарії і навіть Афганістані», – каже знавець.

А нині возять пасажирів лише у Рівному. Тож аби прокататися на раритеті киянину Ярославу з 7-річним сином Аскольдом довелося їхати сюди спеціально зі столиці.

«Я своєму сину пообіцяв, що зводжу до Рівного і покатаю на тролейбусі, на якому катався, коли був як він», – каже чоловік.

Ще в 90 такі тролейбуси на українських вулицях були звичними. Зокрема, у Рівному їх часто купували вживаними у Чехії, бо так було дешевше. Тепер іноземці скуповують ці тролейбуси назад, але вже як музейні експонати.

Залишився на ходу і тролейбус, який у 1974 році першим відкривав рух у Рівному. Він є найстарішим діючим в Україні, кажуть знавці. «Багато людей не вірить, що це саме він, але я засвідчую, що це саме той тролейбус», – додає Антон Бриних.

Та цей раритетний «рогатий», на відміну від своїх трохи молодших братів, виїжджає на вулиці лише на екскурсії. Адже саме з таким тролейбусом у багатьох і асоціюється Рівне.

У мережі навіть жартують, що за століття місто може змінитися, але такі тролейбуси з його вулиць точно не зникнуть.

Читайте також: Лучанин опублікував світлини колекції тролейбусних квитків

Читайте також: За сто днів до великої ідеї: Район.Історія запустила кампанію зі збору коштів

Коментарі
Загрузка...
21 січня
Сьогодні
Вчора
19.01.2021
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021
14.01.2021