Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Дубні відкрили фотовиставку в честь Анни Валентинович

12:19 25.11.2020
562

У внутрішньому дворику Дубенського історико-культурного заповідника відкрили фотовиставку «Анна Валентинович – героїня двох народів».

Виставку створили за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, яку зробив Польський інститут у Києві. Про це повідомляють у Дубенській міській раді.

Фотовиставка розповідає про історію Анни Валентинович, українки за походженням, людини-легенди, котра була співзасновницею польської незалежної профспілки «Солідарність» і стояла біля витоків революції «Солідарності».

Вперше цю виставку представили в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану Києва. На Рівненщині – у школі села Сінне (зараз Садове), де 15 серпня 1929 року народилася та провела свої дитячі роки пані Анна.

Читайте також: «Героїня двох народів»: в селі Садове запрацювала виставка про Анну Валентинович

Міський голова Василь Антонюк та директор заповідника Леонід Кічатий зазначили, що відкриття виставки є досить символічним, адже Польщу та Україну поєднують не лише партнерські та стратегічні стосунки, але й спільні непересічні особистості.

Особливо зворушливо прозвучало звернення до дубенчан онука Анни Валентинович, Пьотра Валентиновича. Зокрема, у ньому він розповів про цікаві факти з біографії героїні виставки.

Читайте також: Президент Польщі відкрив погруддя Анні Валентинович у Києві

«...Шановне панство, попри всілякі намагання ворогів, їм не вдалось усунути з карти історії постать Анни Валентинович. Не вдалося, дякуючи таким людям, як ви, котрі не лише пам’ятають, а й розповідають іншим про неї. Дякуючи вам, правда має шанс перемогти брехню, за що від всього серця всім вам дякую. Величезна подяка пану Василю Антонюку і пані Ерні Шевчук, а також всім людям, причетним до заходів з вшанування пам’яті моєї бабусі, всім з ким познайомився і тим, з ким маю надію ще пізнатися. Велике спасибі», – зазначив Пьотр Валентинович.

Коментарі
Загрузка...
21 січня
Сьогодні
Вчора
19.01.2021
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021
14.01.2021