Суд заборонив книгу про Василя Стуса через Медведчука

19 Жовтня 2020, 10:50
5558

Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» та інформації про неї. Таке рішення було винесене на засіданні 19 жовтня.

Про це повідомляє видання Читомо.

Заборонити розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» та подальше його тиражування, а також поширювати інформацію, пов’язану із книгою.

Рішення Дарницького районного суду, який заборонив розповсюдження книжки «Справа Василя Стуса», автором якої є мій колега Вахтанг Кіпіані, без згоди колишнього «адвоката» Василя Стуса, а тепер путінського кандидата на посаду президента України Віктора Медведчука – це справжня ганьба, яка нагадує, що Україна досі залишається у пострадянському світі поруч з Росією і Білоруссю. Цей факт підтверджений не тільки ганебними результатами президентських виборів 2010 та 2019 років. Цей факт підтверджується і дегенераційністю судової системи, реформування якої практично припинилося після олігархічного реваншу 2019 року. Цей факт підтверджується і відданістю частини населення України людиноненависницьких цінностям комуністичного режиму. Режиму, який імітував правосуддя за допомогою таких «адвокатів», як Віктор Медведчук. Режиму, який вбив Стуса. Режиму, який досі здається багатьом моїм співвітчизникам нормою, а не збоченням, – поділився журналіст Віталій Портников на своїй сторінці у фейсбуці.

Обкладинка книги
Обкладинка книги

Рішення суду
Рішення суду

1

 

Довідково:

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» містить документальні матеріали з архіву колишнього КГБ, які внаслідок ухвалення пакету зініційованих Українським інститутом національної пам'яті декомунізаційних законів доступні для всіх, хто хоче знати про минуле все. 

Кримінальна справа Василя Семеновича Стуса – це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болі та гідності. Ми бачимо громадянина, правозахисника, творчу особистість, який чудово розуміє наслідки своєї «негнучкості» перед каральною машиною. 

Жодна газета у Радянській Україні тоді не писала про арешт, слідство і суд. Тому безцінними свідченнями з залу суду виступають аркуші зі справи, де Михайлина Коцюбинська та Світлана Кириченко – товаришки Василя Стуса – говорять про нього як про людину кришталевого сумління.

Потрапивши за ґрати у травні 1980 року, поет більше не побачив волі. Слідчий ізолятор київського КГБ, етап і зона особливого режиму в селі Кучино на Уралі – таким був його шлях на Голгофу.Обставини його смерті дотепер не з'ясовані – чи це було вбивство, чи зупинка серця, чи навіть самогубство.

 

 Читайте також: Видання «Історична правда» потребує фінансової підтримки читачів

Коментарі
20 Жовтня 2020, 11:29
Судячи з висновку суду, а саме: &amp;quot;Заборонити розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» та подальше його тиражування, а також поширювати інформацію, пов’язану із книгою.&amp;quot; - інтернет ще залишається вільною територією. Адже суд не за боронив поширення цифрового видання книги))<br/>То де її можна скачати?)
23 Жовтня 2020, 19:25
Можна написати автору прямо в ФБ
Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024