Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Луцькому Художньому музеї пройшов тиждень Миколи Кумановського
У Луцькому Художньому музеї пройшов тиждень Миколи Кумановського

Як у Луцькому Художньому музеї пройшов тиждень Миколи Кумановського

14:32 10.09.2020
2738

У Художньому музеї завершилися дні Миколи Кумановського.

В день народження митця 31 серпня у виставковому залі музею представили деякі з його робіт. Серед відвідувачів – друзі та поціновувачі творчості художника, студенти волинського коледжу культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського, а також журналісти і гості міста. Карантинні обмеження внесли свої корективи в роботу музею – екскурсії проводились для невеликих груп з дотриманням всіх вимог.

«Про дні Миколи Кумановського в Художньому музеї дізналась з просторів інтернету. Експозиція прекрасна, хоча я очікувала побачити більше картин самого Миколи Івановича, тут їх було представлено всього три. Його творчістю цікавлюсь вже кілька років, захоплює те, що в полотнах є глибокий сенс. Не просто зображення буденного, а ціла історія, загорнута в чарівну метафору. Дуже шкода, що такої видатної людини вже немає з нами», – ділиться відвідувачка Ганна.

Особлива увага у цей тиждень приділялась постаті Миколи Івановича. Бесіди про творчість, життя, ідеї та величезний культурний спадок, залишені нам на плекання.

«Він робив Високе мистецтво, він робив українське мистецтво, перш за все. Спонукав людину думати, читати свій твір…», – розказує мистецтвознавиця, а за сумісництвом директорка Художнього музею Зоя Навроцька.

Полотна «Урбаністичний пейзаж», «Портрет Галі» 1978р., доповнили та прикрасили собою нині діючу експозицію видатних українських митців другої половини ХХ ст. Таке поєднання картин, фарб та образів на них зображених, підкреслило цю прекрасну різність думок та шукань художників того періоду. Цінність експозиції безперечна - завдяки цій контрастності нам відкривається справжній образ України – такої різноманітної, яскравої і від того любої нашому серцю.

Роботи Миколи Кумановського радували око гостей музею до 7 вересня, деякі з них поділилися своїми власними враженнями від виставки:

«Дуже сподобалась екскурсія, дізналась багато нового. Така різноманітність картин та авторів – очі розбігаються, особливо після карантину, коли сидиш в чотирьох стінах. Тепер, як тільки видається можливість, ходжу на виставки, тому не оминула і тиждень Кумановського», – каже відвідувачка Оксана.

Довідково: Микола Іванович Кумановський народився 31 серпня 1951 року в смт Сатанів. Видатний український художник, навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. В 1975 році переїхав до Луцька. працював бутафором Львівського театру ляльок у 1978—1979 рр. А в 1982 р. — художником-постановником Волинського театру ляльок. З 1985 по 1987 рр. обіймав посаду головного художника театру. Іван та Олеся Корсаки створили в Луцьку художньо-меморіальний музей, присвячений його творчості.
Автор творів станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Крім того, відомий як автор низки поетичних збірок і організатор мистецьких виставок. Пішов з життя через рак легень 2 серпня 2016 року.

Альона БЄЛОВА

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
29 вересня
Вчора
27.09.2020
26.09.2020
25.09.2020
24.09.2020
23.09.2020
22.09.2020