На Рівненщині вшанували пам'ять українських і польських військових

09 Липня 2020, 17:40
1876

На Острожчині відбули пам'ятні заходи, під час яких ушанували українських і польських військових.

Заходи, які провели 8 липня, були присвячені 100-річчю Варшавського договору між Республікою Польща та УНР (пакт Пілсудського – Петлюри, квітень 1920 р.) і 100-річчю оборонних боїв союзних армій на Рівненщині (перші дні липня 1920 р.). Ініціатором ушанувань стала ГО «Польсько-український культурно-просвітницький центр ім. Томаша Оскара Сосновського» за організаційної підтримки Державного історико-культурного заповідника Острога за закладів освіти міста. Про це повідомляє Острозька міська газета «Замкова гора».

Гості заходу оглянули територію колишнього військового містечка 19-го полку уланів волинських ВП. Присутні на чолі з міським головою Олександром Шикером поклали до пам’ятного знаку квіти та хвилиною мовчання вшанували пам’ять випускника Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Володимира Чепелюка, який загинув у російсько-українській війні.

Пізніше учасники поминального заходу побували на католицькому цвинтарі Острога. Від міської ради, ДІКЗО й інших присутніх були покладені квіти до братської могили вояків ВП, запалювали лампадки. Голова ПУКПЦ Ярослав Ковальчук розповідав про військові й цивільні поховання, про спільні бойові дії проти більшовиків польського та українського війська, про історію цвинтаря. Там, а також біля всіх інших могил українських і польських військових, присутні на заході, разом зі священнослужителями Вітольдом-Йосифом Ковалівим і Вальдемаром Шляхтою, спільно молилися за упокій душ загиблих захисників нашого краю.

Завершився захід в урочищі Бір Межиріцької сільської ради. Там було вшановано пам’ять воїнів УНР. Трьох хлопців зі зброєю в руках, але, найімовірніше, без набоїв, зарубали шашками більшовики. Жителі села поховали загиблих в одній братській могилі, навіть за комуністичних часів доглядали її. Не так давно там було встановлено хрест, освячено та впорядковано поховання. Тепер там відбуваються поминальні заходи до державних свят. Про це розповів присутнім Межиріцький сільський голова Микола Губернюк.


 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024