Під ча ремонтних робіт у Володимирі працівники музею знайшли фрагменти випаленої цегли та кераміки

08 Липня 2020, 14:48
852

У центрі Володимира-Волинського, під час аварійних робіт з ліквідації прориву тепломереж міста, співробітники музею ім. О. Дверницького знайшли випалену цеглу, фрагменти кераміки і, ймовірно, пам'ятника XIX - поч. XX ст. (або іншої споруди).

Про це написала Ганна Доскоч на сторінці Володимир-Волинського історичного музею у фейсбуці.

«6 липня 2020 р. наукові співробітники Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького здійснили спостереження за проведенням земляних робіт місцевим комунальним підприємством «Теплокомуненерго». Аварійні роботи з ліквідації прориву тепломережі проводилися у центральній частині Володимира-Волинського біля костелу Якима та Анни. В ході робіт співробітниками музею було обстежено траншею довжиною до 4 м. та глибиною до 2 м. Під час візуального огляду траншеї та відвалу ґрунту, котрий був насипаний поруч, встановлено наступне.

У східній стіні траншеї на глибині 1-1,5 м виявлено заглиблення, заповнене фрагментами битої цегли, перемішаної з вапном. У відвалах ґрунту на поверхні знайдено чимало фрагментів випаленої цегли та кілька фрагментів кераміки. В західній стіні траншеї виявлено ряд цеглин, покладених на цементно-вапняний розчин, ймовірно, пам'ятника XIX – поч. XX ст. (або іншої споруди). Після детального опрацювання усі матеріали та звіт археологічної розвідки зберігатимуться у фондах музею.

Можна зробити висновки, що центральна частина Володимира-Волинського потребує ґрунтовного дослідження археологами, адже саме земля під нашими ногами приховує ще безліч таємниць. Більшої актуальності ці заходи набувають з намірами реконструкції площі Героїв», – йдеться у дописі.

Читайте також: Володимир на світлинах сторічної давності. ФОТО







Читайте також: Світлини Олики першої половини ХХ століття

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024