Оприлюднили скани грамоти про підтвердження магдебурзького права Володимиру

11 Травня 2020, 12:50
Скани грамоти 2245
Скани грамоти

Опублікували скани грамоти про підтвердження королем Сигізмундом Августом магдебурзького  права місту Володимиру.

Зображення написаного на пергаменті тексту документу оприлюднили на офіційному сайті Центрального державного історичного архіву України.

Довідково:

Король Сигiзмунд Август, пiдтвердивши магдебурзьке право, установив у Володимирі цехи, забезпечив свободу промислiв i торгiвлi, заснував двічі в недiлю ринки i три двотижневi ярмарки в рiк, а також дав право мати свою мiську печатку з зображенням святого Георгiя Змiєборця на конi.

У 2020 році у Володимирі-Волинському відзначатимуть 696 річницю надання місту магдебурзького права.

Нагадаємо, магдебурзьке право – міське право за феодалізму, за яким міста звільнялися від управління і суду феодала. Воно закріпляло права міських станів — купців, міщан, ремісників. Виникло в 13 ст. у м. Магдебурзі (Німеччина), звідси й назва. Магдебурзьке право встановлювало порядок виборів і функцій органів міського самоврядування, суду, купецьких об’єднань, цехів, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів тощо.

Читайте також: Як управляли Луцьком півтисячоліття томуЧитайте також: Історія однієї відомої святині Іваничівського краю. ФОТО

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024