Що не так із 9 Травня: відеоблогер зі Світязя розповів про справжню суть Дня пам'яті та примирення

09 Травня 2020, 08:15
791

8 травня в Європі відзначають 75 річницю перемоги над нацизмом. 

Міфи про святкування Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні розвінчує у своєму відео вчитель Піщанської школи, відеоблогер зі Світязя Анатолій Цюп'ящук.

«Радянська, чи то пак сьогодні російська імперіалістична пропаганда продовжує культивувати міти про Велику Вітчизняну. Так це подвиг, так за це шана, але шана простим солдатам, офіцерам, часто невидимим героям, партизанам, цивільним, які своєю кров'ю і потом прагнули боронити рідну землю.

Моя повага їм, а не радянському керівництву, маршалам, генералам, які в своїх агресивних цілях нехтували життями мільйонів.

Час переосмислити, час зрозуміти, що Сталін зі своїми посіпаками був ворогом українського народу не менше? ніж інші. Ми погано вивчили досвід своїх дідів та бабусь, адже в 21 столітті допустили нову окупацію своїх земель. Тому наша пам'ять про загиблих на фронті, в нацистських та сталінських таборах, арештованих і замордованих в післявоєнний час, тільки за те, що залишились живими на окупованих територіях, повинна жити вічно.

Довідково: 7 травня 1945 року о 2.41 за середньоєвропейським часом у французькому місті Реймс начальник Оперативного штабу Вермахту генерал-полковник Альфред Йодль підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил, який встановив перемир'я на спрямованих проти Німеччини фронтах Другої світової війни.

Сталін відмовився визнати реймський акт, на вимогу радянської сторони 8 травня у передмісті взятого Червоною армією Берліну був підписаний ще один Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Його текст в основному дослівно повторив аналогічний документ за 7 травня і підтвердив час припинення вогню — 8 травня в 23:01 за центральноєвропейським часом (9 травня в 1.01 за московським), що позбавила акт за 8 травня жодного практичного значення, оскільки всі накази, виконання яких він вимагав, вже були віддані німецьким командуванням ще 7 травня: в іншому разі віддати їх і довести до місць виконання довелось би за 17 хвилин, що було фізично неможливо.

Читайте також:Чому у дні пам'яті та примирення ми чіпляємо на одяг мак

Читайте також: Що загрожує волинянам за використання георгіївської стрічки

Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024