Володимир на Волині: міська історія. Телеграм-канал історика Віталія Скальського

06 Квітня 2020, 19:03
2841

Цікаві факти, фото, документи, посилання на публікації і фахові коментарі  з міської історії Володимира-Волинського можна читати в авторському каналі співробітника Інституту історії України НАН України Віталія Скальського.

Телеграм-канал буде цікавий не тільки шанувальникам історії, а усім містянам та вихідцям з Володимира. До речі, Віталій Скальський теж народився у Володимирі-Волинському.

Журналісти Район.Історія  розпитали у Віталія навіщо і для кого він це робить. Далі  – з перших уст: 

«Телеграм-канал Володимир на Волині: міська історія є  побічним продуктом моєї основної роботи. Я спеціалізуюся на історії 1914-1923 років. Опрацьовуючи джерела час від часу натрапляю на інформацію про Володимир.

До певного часу просто читав для себе, потім став накопичувати. З поширенням фейсбуку став викладати джерела чи свої міркування про історію у групі ВолодимирІнфо. Там вони знаходили свою аудиторію, лайки, відгуки, коментарі.

Читайте такожДумали це пожежа, а це машина: історик розповів, як у Володимирі з’явився перший автомобіль

Однак, відчуваю потребу у розширенні кола читачів. Фейсбук – для мене найкомфортніша соцмережа. Та чимраз більше людей користуються telegram. То ж я вирішив створити там канал. 

Історія міста у цілому досі написана у «радянському» стилі. Звісно, там уже немає явних «комуністичних» фраз. Але, лекала закладені ще «Історією міст та сіл УРСР» та нарисами Ярослава Ісаєвича та Адама Мартинюка, виданих до так званого 1000-ліття міста.

Це дуже проявляється, наприклад, при відзначеннях ювілеїв шкіл. Якщо переглянути сайти міських шкіл, то складається враження, що усі школи засновані окупаційними радянськими військами під час або у перші роки після Другої світової війни.

Але ж є інформація у відкритих джерелах, що і до 1939 року у місті були школи. У тих школах працювали вчителі, вчились діти. А ми їх чомусь викреслюємо зі своєї історії.

Подібне питання – приставка «-Волинський» до офіційної назви міста. Існує переказ, що цю приставку надано імператорським указом у 1795 році, коли місто було захоплене російським військами, для відрізнення від російського Владіміра-на-Клязьмі. Та це лише легенда. Бо жодного документу про перейменування міста наразі не віднайдено.

Подібних питань є доволі багато. Імена багатьох мешканців (неабияких мешканців!) припадають пилом. А текстам про історію міста часто бракує критичного підходу.

На своєму каналі я намагаюсь читачів змусити думати, вступати у історіографічні дискусії».

До речі, підписними каналу можуть підтримати проект матеріально, у довідковій інформації вказаний номер карти: Приватбанк 5168755101687537

Також автору можна писати на e-mail: [email protected]

Нагадаємо, Район.Історія готує серію матеріалів про медіа-проєкти присвячені історії ВолиніЩодня будемо знайомити вас з авторами сторінок у Facebook, ютуб- і телеграм-каналів, іноді сайтів. Якщо ви бажаєте, щоб про вашу проєкт дізналися читачі нашого видання пишіть на редакційну пошту [email protected].

Читайте також

Занесло в село: авторський проєкт журналістки Олени Лівіцької

Військова історія України на YourTube від луцького дизайнера Дмитра Авраменка

YouTube-канал про Велику Волинь Андрія Михайлова

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром