Фото повоєнного Луцька
У післявоєнний період місто почало поступово відбудовуватися від руйнувань, яких зазнало під час Другої світової війни.
У повоєнний період з’явилося багато нових будівель, за рахунок яких інфраструктура міста була повністю відновлена.
Рік за роком виникали нові архітектурні ансамблі, облаштовувалися затишні зони відпочинку з зеленими насадженнями. Навколо історичного центру розросталися нові мікрорайони.
Теперішній проспект Волі почали активно забудовувати у 1950-х роках. Тоді згідно з новим генеральним планом розвитку Луцька, вирішили утворити головну вулицю і головний майдан міста.
Центральне місце на майдані займав адміністративний будинок обласного комітету та обласного виконавчого комітету Комуністичної партії. Проект виконав архітектор Ю. Бородін у 1954 році.
Також звели дві пари житлових будинків-близнюків: поряд з обкомом (архітектор – В. Бабій) та напроти через дорогу (архітектори К. Юровська, І. Рейтер). Як і більшість тогочасних головних вулиць радянських міст, будівництво виконали у стилі сталінського ампіру, якому притаманні як риси класицизму, так і суто радянські архітектурні прийоми.
У 1950-ті роки також заклали Парк культури і відпочинку імені Лесі Українки, площею понад 100 гектарів.
Особливо бурхливо місто розвивалося в 60-70-х роках XX ст. Починаючи з 1960-х років суттєво відреставрували замок Любарта.
Підбірку фото підготували за сприяння проекту Lodomeria
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром