У Луцьку вшанували пам'ять розстріляних в'язнів

24 Червня 2019, 10:25
1155

У Луцьку вшанували пам'ять розстрілених в'язнів Луцької в'язниці.

Захід відбувся у неділю, 23 червня, – пишуть на сайті Луцької міської ради.

Щоб вшанувати пам’ять загиблих в’язнів та жертв репресій, лучани взяли участь у Скорботній ході, що розпочалася від Свято-Троїцького кафедрального собору до пам’ятного знаку «Жертвам політичних репресій» та до місця розстрілу біля Луцької тюрми. Віддати шану тисячам невинно розстріляних та закатованих українців прийшли секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники обласної влади,  громадськості, духовенства, учнівської та студентської молоді.

23-24 червня 1941 року у Луцьку відбулась трагедія, відголос якої досі витає понад мурами  замку та Монастиря бригіток. Тоді органами НКВС було скоєно жахливий злочин: вони розстріляли в’язнів Луцької тюрми.

«Ті, хто тут загинув, бажали просто бути щасливими на своїй землі. Щороку ми проходимо сюди, аби вшанувати пам'ять людей, яким довелося загинути через любов до України. Це був надзвичайно складний період історії нашої держави, коли ненависть до людини перемогла любов, а зло прагнуло перемоги над правдою. На жаль, зараз, у сучасному світі ми бачимо те саме. Ця страшна сторінка нашої історії повинна стати уроком для всього українського народу, аби такі події ніколи не повторилися у майбутньому», – звернувся до присутніх митрополит Михаїл.

Нагадаємо, що 10 червня 1941 року у Луцькій в’язниці утримувалося 2117 полонених. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти Організації українських націоналістів, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції.

Коли у червні того ж року до Луцька підійшли німецькі війська – паніка, розгубленість, страх не дозволяли представникам радянської влади організувати евакуацію на схід. Органи НКВС прийняли рішення здійснити криваву розправу над арештантами. Всю ніч і до самого ранку 23 червня в Луцькій тюрмі розстрілювали ув’язнених, допоки німецькі війська не зайшли у місто.

Захід закінчився покладанням квітів до стіни розстрілу.

Читайте також: Луцький фотограф опублікував унікальні фото з несанкціонованого мітингу проти органів НКВС. 

 

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024