Під час Першої світової війни на Волині працював фронтовий театр

20 Липня 2020, 13:36
Фронтовий театр на Ківерцівщині 100 років тому 2645
Фронтовий театр на Ківерцівщині 100 років тому

Фото «фронтового театру на Волині» зберігаються в Австрійському державному архіві

У цьому театрі грали ролі військові австрійської армії в роки Першої світової війни. Вистави мали завдання відволікати  солдатів від війни та підняти бойовий дух, – пише інформаційне агентство «ВолиньPost». 

Світлини з фронтовим театром були зроблені поблизу урочища Богуславка, а це по дорозі між селищем Цумань та селом Берестяни Ківерцівского району Волинської області.

На офіційній сторінці Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» є згадка про те, що в роки Першої світової війни в урочищі й справді дислокувались австрійські війська, також там сказано про походження назви цієї місцини.

Дослівно: «Назва урочища походить від назви села Богуславка. Зараз такого населеного пункту не існує, але на старих картах початку ХХ ст. воно позначене, а поряд - гута (склозавод) литовсько-польських магнатів Радзивилів. Ймовірно, Богуславка названа в честь одного з князів Радзивилів, в роду яких було декілька осіб з іменем Богуслав.

В першу світову в 1915 році по цій місцевості проходила лінія фронту, яка розділяла Цуманську пущу навпіл (по лінії Чорниж – Берестяни – Богуславка – Цумань). На сліди подій столітньої давнини ще й досі можна потрапити в лісі – це ями від бліндажів, траншеї, що тягнуться на кілометри. Гута потрапила під артилерійський обстріл і була зруйнована, можливо саме під час бойових дій Луцького (Брусилівського) прориву 1916 року.

Неподалік ставків в урочищі Богуславка є пам’ятник-хрест на захороненні часів першої світової. За деякими джерелами, поховання було поряд з польовим шпиталем».

На фото можемо побачити примітивні декорації, кількох акторів на сцені та глядачів, які із захватом спостерігають за тим, що діється на сцені. 

Читайте також: Актори луцького театру майже століття тому


Читайте також: Австрійський імператор відвідував місто на Волині

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментар
Код блоку:
26/09/2022 Понеділок
26.09.2022
25.09.2022
18:03
24.09.2022