Старовинний орган олицького костелу розібрали на самогонні апарати

22 Серпня 2017, 10:53
4031

Костел Святої Трійці в Олиці був побудований в І половині XVII століття. Храм визнали найкрасивішим польським костелом на Волині.

Недавно вдалось розшукати цікаве фото органу із Олицького костелу, яке привернула значну увагу користувачів мережі Facebook. Під час обговорення у спільноті Збережемо древній Лучеськ з’ясувалися цікаві факти про орган, - пише ВолиньPost.

Князь Радзивілл привіз із Риму позолочений орган, який повинен був стати окрасою нового храму, побудованому в стилі бароко. Орган був у стилі Людовіка XVI.

Органи XVII ст. відрізнялися красою і різноманітністю звучання: для них була характерні виняткова темброва ясність і прозорість. У той період у всіх католицьких соборах і великих церквах були органи.

Їх урочисте і потужне звучання якнайкраще підходило до архітектури соборів з високою стелею. Кращі музиканти світу служили церковними органістами. У той період багато чудової музики було написано для цього інструменту різними композиторами, в тому числі Бахом. Князь гордився органом і казав про те, що це дуже дорога річ, яка вартує ціні його маєтку.

Після закриття у 1945 р. костел Святої Трійці не використовувався і з плином часу та при допомозі людей зазнав руйнації. Орган був розібраний на самогонні апарати місцевими жителями, а дітлахи гралися його деталями, такими собі «свистілками», які робили з маленьких трубочок з органа.

Читайте такожЯким був колегіальний костел в Олиці 100 років томуЧитайте також: Як король Радзивілл зробив із Олики Версаль

Коментар
Код блоку:
30/11/2022 Вівторок
29.11.2022
28.11.2022